90% nabywców Apple Watch wybiera serię 1 zamiast 3. Apple Watch 4 musi przełamać ten trend!

Opublikowano 5.09.2018 10:43 -


Szukając dla siebie smartwatcha od Apple, na pewno zastanawialiście się którą serię Apple Watch wybrać. Różnice pomiędzy kolejnymi wersjami były niewielkie, dlatego najczęściej decydowała cena, a ta przemawia jednoznacznie za tą najstarszą. Takie rozumowanie potwierdzają to najnowsze badania rynku smartwachy. Czy Apple Watch 4 przełamie ten trend?

Nowy raport przedstawiający aktualną sytuację na rynku smart zegarków zawiera interesujące wieści dla Apple. Nie zmieniła się znacząca dominacja ich produktów na rynku i posiada 41% ogółu urządzeń. Jest to niemalże 2x więcej niż następny w kolejności Fitbit (21%). Wydaje się również, że popyt na smatwatche nie słabnie, a nawet rośnie. Względem poprzedniego roku ilość kupowanych urządzeń wzrosła o 37%. I to wszystko bez specjalnych przełomów w technologi u żadnego z producentów.

SĄ TEŻ ZŁE WIEŚCI

Po pierwsze, jak wspomina Counterpoint Research, udział Apple zmniejszył się w ostatnim okresie. Z 48% w drugim kwartale 2017 roku spadł do 41% w tym samym kwartale bieżącego roku. No dobrze, ale skoro rynek się powiększył, to kto na tym zyskał? Właśnie Fitbit, który w analogicznym okresie zanotował wzrost o 13p.p. (z 8% do 21%).

series 1 3

Po drugie, prawie dziewięciu na dziesięciu kupujących Apple Watch decyduje się na starszy i tańszy zegarek serii 1, a nie serii 3. Wnioskować można, że większość ludzi kupuje serię 3, tylko jeżeli jeśli szukają modelu wyposażonego w modem LTE. A przynajmniej tak to wygląda w przypadku, gdy rodzimi operatorzy obsługują e-SIM. W kraju takim jak Polska, kupno serii 3 ma jeszcze mniejszy sens i powyższe zestawienie mogłoby być jeszcze bardziej szokujące. Nie jest to od razu tragedia dla amerykańskiego producenta, ale sygnał jest bardzo niepokojący.

maxresdefault

Kluczowym pytaniem jest oczywiście, jak zmieni się sytuacja po wejściu Apple Watch 4 do sklepów. Od niedawna mamy coraz to bardziej prawdopodobne informacje o nowym zegarku od Apple. Najczęściej powtarzane są, że Seria 4 oferować będzie około 15% większy ekran poprzez zwężenie ramek wokół niego, a nowe tarcze pozwolą na wyświetlanie większej ilości informacji w jednym momencie. Czy to wystarczy?

Wieści z Rozładowani.pl