8 najlepszych wtyczek do Google Chrome dla developerów i designerów!

8 najlepszych wtyczek do Google Chrome dla developerów i designerów!

Opublikowano 28.11.2016 9:13 -


Wtyczki to już chleb powszedni. Te działające z przeglądarkami ułatwiają nam życie w wielu aspektach. Okazuje się bowiem, że istnieją również wtyczki dedykowane developerom i designerom. Ich użyteczność potrafi być naprawdę zaskakująca i ułatwić życie nie jednemu programiście webowemu. Wielu z nich używam samemu i chciałbym Ci je serdecznie polecić. Edycja ta dedykowana jest przeglądarce Google Chrome, choć nie wykluczone jest istnienie podobnych wtyczek na innych przeglądarkach!

CSS Viewer

dw

Wtyczka umożliwiająca podejrzenie kodu CSS elementu w bardzo przejrzysty sposób. Oczywiście jest to jedna z wbudowanych już funkcjonalności Google Chrome. Natomiast CSS Viewer daje nam przejrzystość, jakiej nie otrzymamy dzięki funkcji “zbadaj”.

CSS Shapes Editor

dw

Naprawdę potężne narzędzie. Choć zaawansowani użytkownicy nie będą mieli problemu w wykonaniu podobnego zadania samemu, to CSS Shapes Editor pozwala na edycje konturów elementu NA ŻYWO!

Check my links

dw

Z linkami do zewnętrznych źródeł jest jeden problem… Po pewnym czasie przestają działać. Bez obaw validacja ich przestaje być problemem. Rozszerzenie to podświetli na kolor zielony działające linki, natomiast te błędne na kolor czerwony. Proste i genialne!

Dimensions

dw

Coś naprawdę interesującego. Narzędzie pokazujące odległości pomiędzy elementami. Wystarczy umieścić między nimi znacznik i odczytać wartości wyświetlone przez dodatek.

Fontface Ninja

dw

Dodatek ten jest zdecydowanie jednym z moich ulubionych. Śledzenie kodu w poszukiwaniu czcionki jaka została użyta nie jest moim ulubionym zajęciem. Po zainstalowaniu tego dodatku, problem ten znika!

ColorZilla

dw

Jednym zdaniem – Rozszerzenie do kolorów. Wyposaża naszą przeglądarkę w color picker, pipetkę do pobrania koloru z elementu, gradient generator i kilka mniej przydatnych elementów.

Marmoset

dw

Narzędzie innowacyjne. Proste, a zarazem genialne! Pozwala ono na zrobienie artystycznego zdjęcia swojego kodu i zapisanie go do pliku! Nigdy więcej stockowych zdjęć kodu na twoich stronach!

Search Stackoverflow

dw

Każdy developer prędzej czy później doceni stackoverflow. Aby ułatwić wyszukiwanie potrzebnych informacji i wątków utworzono narzędzie – addon!

Autor: Radosław Bogusławski

Wieści z Rozładowani.pl