Jak już z pewnością wiecie rekrutacja na DailyWeb trwa w najlepsze. Było w związku z tym sporo zamieszania, niektórzy też dość mocno zrozumieli ogłoszenie, dlatego też zmieniłem jego kształt. Tak czy siak, zgłosiło się do nas kilka osób, które w najbliższych dniach zadebiutują na DW. Jedną z taki osób jest Aleksandra Jastrzębska, która przygotowała dla Was bardzo interesujące zestawienie serwisów internetowych, które w niebanalny sposób podeszły do tematu animacji w HTML5. Nie gadając zbyt dużo, dodam byście pozostawili feedback – co by nieco bardziej ośmielić nasz nowy nabytek ;-)

Jeśli jesteś web developerem i lubisz podążać za nowinkami, powinieneś mieć w swoim portfolio kilka stron z animacjami w HTML5. W sieci jest coraz więcej przykładów takich stron. Dla inspiracji w dzisiejszym zestawieniu przedstawiam 8 niesamowitych stron z animacjami, w takich technologiach jak HTML5, CSS3, JavaScript. Strony te działają na większości nowoczesnych przeglądarek i zyskują coraz większą popularność i uznanie wśród internautów. Zapraszam do przejrzenia tych, które otrzymały ode mnie ostatnio miano najlepszych.

 

1

Every last drophttps://everylastdrop.co.uk
Stona kampanii społecznej o oszczędzaniu zużycia wody, przykład strony-infografiki z przesłaniem.

R E K L A M A

2

Nasa prospect https://nasaprospect.com
Kolejny przykład scrollowanej strony opowiadającej historię, została ona przygotowana we współpracy z NASA.

3

World baking dayhttps://worldbakingday.com
Interaktywna strona przygotowana, w celu promowania Światowego Dnia Pieczenia. Zobacz dla kogo pieką bohaterowie strony!

4

Flat design vs. Realismhttps://www.flatvsrealism.com
Strona w zabawny sposób porównująca flat design z tym realistycznym. Sprawdź, który wygra!

5

Dangers of Frackinghttps://www.dangersoffracking.com
Strona przedstawia niebezpieczeństwa, jakie są związane z frackingiem. Kolejny przykład kampanii społecznej w formie animowanej infograficznej strony.

6

Distance to marshttps://distancetomars.com
Prosta strona z pomysłem, uświadamiająca nas jak daleko od Ziemi znajduje się Mars.

7

Interactive Resume of Robby Leonardihttps://www.rleonardi.com/interactive-resume
Animowane portfolio w fajny sposób wyróżni Cię z tłumu, po obejrzeniu jej zastanawiam się, że może czas na nową stronę? :-)

8

Make your money matterhttps://makeyourmoneymatter.org
Kolejna strona, od której drętwieje palec na scrollu myszy :-) Super ikonografia i niesamowite animacje. Polecam!

F1000036

Nazywam się Ola Jastrzębska, jestem absolwentką Informatyki na WI Politechniki Poznańskiej – specjalizacja Gospodarka Elektroniczna. Aktualnie prowadzę swoją własną firmę imagospot (www.imagospot.pl) i zajmuję się zarówno web designem i web developmentem, codziennie przeglądam mnóstwo stron i poszukuję nowinek i ciekawych inspiracji. Między zleceniami uwielbiam gotować i prowadzę bloga kulinarnego skosztuj.to Zajmuję się także fotografią i tworzeniem mockupów.