7 rzeczy o których musisz pamiętać tworząc własne portfolio

7 rzeczy o których musisz pamiętać tworząc własne portfolio

Opublikowano 15.02.2016 10:29 Aktualizacja: 9.03.2017 20:57 - 9


Masz parę prac zwalających z nóg, ale nie wiesz jak powinno wyglądać Twoje portfolio? A może właśnie wziąłeś się za przebudowę swojej dotychczasowej strony i potrzebujesz paru konkretnych porad? Pokażę Ci, na co zwrócić uwagę.

Przede wszystkim:

Przedstaw się.

To najważniejszy element dla Twojego klienta. Kim jesteś i po co? Co robisz i w jakich dziedzinach?  Postaraj się nie pisać eseju, w paru krótkich, treściwych zdaniach zawrzyj najważniejsze rzeczy. Potencjalny pracodawca chce Cię poznać, ale chce też wiedzieć „do czego mu się przydasz” ;)

Powiedz o sobie.

Twoja strona jest TWOJA, więc uczyń ją personalną. Powiedz co lubisz, czym się inspirujesz, gdzie obecnie przebywasz. Pokazujesz wtedy swoją ludzką twarz, nie tylko jako pracownika, a jako człowieka. I tym samym uprzyjemniasz odbiór całości.

Łaź po stronie bez obaw.

Jedna z podstawowych rzeczy. Nie ma nic gorszego od szukania na stronie informacji, gdy są podane w skomplikowany i zawiły sposób. Uprość – 4-5 elementów powinno wystarczyć.

Ułatw kontakt.

Chyba nie muszę mówić, że ta sekcja również zasługuje na uwagę. Podaj możliwe sposoby skontaktowania się z Tobą – przede wszystkim mail. Opłaca się podlinkować inne profile, jak Facebook, Twitter czy LinkedIn.

Okrój portfolio

Jak głosi stare chińskie przysłowie – „w portfolio wybierasz prace, z których jesteś naprawdę dumny”. To ma być Twoja wizytówka, coś co Cie reprezentuje. Dobrze też pokazać tylko parę ciekawych screenshotów wybranych prac. Lepiej skromnie i z rozwagą, jak wrzucić cały worek prac z ostatnich 15 lat ;)

Stwórz kategorie.

Dzięki nim, łatwo odszukać interesującą nas dziedzinę, w której jesteś dobry. Ułatwia to też nawigację, a tu patrz ptk. 3.

Wybij się.

Na koniec smaczek. Zrób coś, by strona potwierdzała Twoją osobowość. Nie mówie tu o skaczących gifach i animacjach rodem z Gwiezdnych Wojen, jednak nie ma być to  kolejna nudna strona, bez polotu, bo najzwyczajniej w świecie – nie zostanie zapamiętana.

Spróbuj czegoś nowego ;)

Pamiętaj, że tworzenie swojej strony zajmie Ci trochę czasu, ten proces trochę trwa. Musisz też na bieżąco ją uaktualniać (!).

Jeśli jednak nie chcesz zaczynać całkowicie od zera, potrzebujesz inspiracji, zawsze możesz zajrzeć do kopalni darmowych szablonów WP.

Wieści z Rozładowani.pl