6 nowych funkcji testowanych obecnie przez Instagram

6 nowych funkcji testowanych obecnie przez Instagram

Opublikowano 11.05.2018 9:38 -


Kilka, wydaje się, fantastycznych nowości już niedługo od Instagrama! Co takiego może nas tam jeszcze zaskoczyć? Jest tego całe mnóstwo, a źródełko zdaje się nie wyschnie tak prędko! W aplikacji pojawiła się m.in. nowy tryb w Stories – „wyostrzenie”, naklejki @wspomnienie czy możliwość udostępnianie kilku zdjęć w relacjach na jednocześnie.

  1. Archiwum Stories

Archiwum Stories będzie miało formę kalendarza z miniaturami udostępnianych treści, dzięki czemu nie zduplikujemy zdjęć i filmów, które dodaliśmy nawet spory czas wcześniej.

2. Połączenia wideo

W ramach korzystania z aplikacji możliwe będzie dzwonienie do innych użytkowników za pomocą kamery.

3. Reakcje

Wszyscy kojarzymy reagowanie na udostępniane treści – na przykład live na Facebooku poprzez reakcje. Drobne emotki przemieszczają się przez nasz ekran w ciekawy sposób ilustrując odczucia względem oglądanego materiału. Odbiorca widzi jedynie przybywającą reakcję. Czy tak samo będzie na Instagramie?

4. Wyciszanie profili

Taką opcję oferuje już Facebook – mamy możliwość wyłączenia widoczności niektórych profili na okres 30 dni, by podjąć decyzję czy będzie nam ich naprawdę brakować, czy w ogóle tego nie zauważymy. Być może już wkrótce wyciszyć pojawianie się nowych postów u wybranych użytkowników.

5. Slow-Mo w Stories

Zapowiada się, że podczas chęci dodania zdjęcia lub nagrania do Instagram Stories zyskamy możliwość nagrywania w zwolnionym tempie. Takiej funkcjonalności zdecydowanie brakowało.

6. Oznaczanie znajomych

I ostatnie wow – możliwość oznaczania znajomych z Facebooka na instagramowych zdjęciach z automatycznym powiadomieniem owej osoby o oznaczeniu.

Funkcje są obecnie testowane na określonej próbie użytkowników i jak zwykle potrzeba będzie sporo czasu, by owe funkcjonalności zostały dołączone, na stałe, do grona podstawowych możliwości platformy. Cieszy mnie niezmiernie, że Instagram tak fantastycznie się rozwija i wprowadza kolejne nowości w tak szybkim tempie. Dzięki czemu zyskuje coraz więcej zwolenników i coraz mniej osób chce od niego się odwrócić.

Wieści z Rozładowani.pl