6 niesamowitych projektów, pokazujących potencjał WebGL

6 niesamowitych projektów, pokazujących potencjał WebGL

Opublikowano 5.10.2016 20:05 -


Kiedy ja zaczynałem przygodę z HTML, tworzenie stron oparte było na tabelkach. Bajeczna sprawa i banalnie prosta. Rzekłbym, że przyjemna do tego. A jak się dorzuciło plik CSS do tego, to nagle okazywało się, że jest się hakerem. Te czasy minęły już dawno, a tera możliwości specyfikacji CSS są tak potężne, że naprawdę trzeba sporych umiejętności, by nad tym wszystkim zapanować. A jak dorzucimy WebGL, to nagle się okaże, że można tworzyć absolutne cuda w niby zwyczajnej przeglądarce. Chciałbym dzisiaj przedstawić Wam kilka najciekawszych projektów, stworzonych właśnie przy użyciu WebGL, które powodują efekt WOW.

Rome

rome

To chyba najbardziej znany projekt, którego nie sposób nie zobaczyć. Stworzony w ramach Chrome Experiments. Interaktywny teledysk do utworu. Robi wrażenie. Kreacja kompetna, świetna domena, znani wykonawcy, świetne animacje.

Play Cube

cube

Gra w oparciu o Google Mapy, polegająca na tym by doprowadzić kulkę do wyznaczonych miejsc. Świetna zabawa.

Light

light

Niesamowita podróż, z piękna muzyką w tle i relaksującą prędkością. Tylko w trybie pełno-ekranowym.

Mahjong

mahjong

Nawet Mahjong jest. Ulubiona, biurowa gra wszystkich pań urzędniczek.

Fluid

fluid

Orgazm dla oczu.

Savio

savio

Hipnotyczna podróż po bliżej nieokreślonej przestrzeni. Możliwość interakcji. Chyba najbardziej hipnotyzujący projekt.

WOW

Wszystkie te efekty szybko produkcyjnej implementacji pewni się nie doczekają. W końcu niejeden z nich potrafił zagrzać mój procesor do wysokich temperatur. Pokazują one za to doskonale, jak wielki potencjał drzemie w naszych przeglądarkach, które niegdyś służyły tylko do przeglądania internetu, teraz to potężne systemy operacyjne. Wszystkie efekty, które widzieliście powyżej pochodzą z dedykowanej strony Chrome Experiments, gdzie pełno podobnych i zjawiskowych projektów.

Wieści z Rozładowani.pl