Zespół Messengera we współpracy z ManyChat przygotował konkurs dla właścicieli małych biznesów. Do wygrania 5000$ na reklamy oraz profesjonalnie przygotowany chatbot dla Twojego biznesu. UPDATE: TYLKO DLA OBYWATELI USA ;(

Jak wygrać

Zasady są dosyć proste. Jeśli prowadzisz mały biznes i używasz Messengera do komunikacji z klientami to możesz wysłać swoje zgłoszenie poprzez ten specjalny formularz. Należy w nim w krótki sposób opisać to, jak porozumiewasz się oraz jak wygląda Twoja strategia komunikacji. Następnie krótkie uzasadnienie dlaczego chciałbyś mieć chatbota i voila. Konkurs trwa od 20 listopada do 4 grudnia.  Lista zwycięzców zostanie ogłoszona w połowie grudnia. Aby wziąć udział w konkursie nie trzeba nic kupować ani nic udostępniać.

smb kickoff 2

Dlaczego taki konkurs

Całkiem niedawno zespół Facebook Messengera opublikował case study opisujące to, w jaki sposób rośnie użycie Messengera w relacjach z klientem u lokalnych firm.

Według ich raportu w 2017 roku 330 milionów ludzi skontaktowało się z małymi przedsiębiorstwami właśnie poprzez ich aplikację. To dobry wynik. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że w tym roku jest boom na chatboty, wprowadzono reklamy na messengerze oraz przedstawiono wtyczkę messengera do używania na stronie widać, że portal Marka Zuckerberga bardzo mocno rozwija ten kanał i widzi w nim przyszłość.

17629369 455957608088963 620502424993398784 n

Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć w oficjalnym komunikacie na newsroomie Facebooka.

Weźmiesz udział w takim konkursie?

Aktualizacja:

Ja wziąłem, w sumie zajęło to jakieś 5 minut. A co mi tam, może się uda wygrać sporą kwotę na reklamę i darmowego chatbota. Nie pogardziłbym :)