Podczas targów E3 2018 będziemy mogli obejrzeć relacje z następujących konferencji:

  • EA – 20:00, niedziela, 10 czerwca;
  • Microsoft – 22:00, niedziela, 10 czerwca;
  • Bethesda – 3:30, poniedziałek, 11 czerwca;
  • Square Enix – 19:00, poniedziałek, 11 czerwca;
  • Ubisoft – 22:00, poniedziałek, 11 czerwca;
  • Sony – 3:00, wtorek, 12 czerwca;
  • Nintendo – 18:00, wtorek, 12 czerwca.

Co prawdopodobnie zostanie na nich ogłoszone? O tym poniżej.

R E K L A M A

1. Nowe, „prawdziwe” Pokemony.

Choć niedawno w mediach pojawiły się informacje o nowej grze traktującej o przyjaznych stworkach na Nintendo Switch (Pokemon Let’s GO), która będzie niejako rozszerzeniem idei mobilnych Pokemonów GO, to cały czas nie wiemy jeszcze prawie nic o nowej, pełnoprawnej produkcji. O nowym RPG wspomniano tylko podczas ubiegłorocznej konferencji Nintendo Direct, ale nie podano żadnych szczegółów.

2. Gra o Avengers.

Produkcja o superbohaterach Marvela to kolejny tytuł, który został wstępnie zapowiedziany, ale tak naprawdę nie podano żadnych szczegółów na jego temat. Wiemy tylko, że grę tworzy zespół złożony ze Crystal Dynamics (reboot Tomb Raider) i Eidos Montreal (Deus Ex: Mankind Divided). Wydawcą jest z kolei Square Enix odpowiedzialne choćby za kultową serię Final Fantasy.

3. Odrodzenie Xboksa?

Trzeba przyznać, że marka Xbox w tej generacji konsol nie ma łatwego życia. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Microsoft – pokazując sprzęt po raz pierwszy właśnie na E3 – rozpoczął kilka miesięcy temu sprzedaż nowego, supermocnego Xboksa One X.

Konsola Amerykanów ma przede wszystkim problem z dużymi tytułami na wyłączność, a raczej – z ich brakiem. Dawno nie mieliśmy nowego Halo, Gears of War, Forza Motorsport czy Fable. Plotki o nowych częściach tych marek krążą po sieci już od jakiegoś czasu. Co jeszcze? Alan Wake? Quantum Break? Crackdown? Zobaczymy już w niedzielę wieczorem.

controller pad afternoon xbox large e1474458655325 1

4. Więcej o Anthem.

Nie jestem fanem Destiny, nie zdążyłem załapać się na sieciową rozgrywkę w najlepszych czasach Titanfall, ale za to ogromną sympatią zawsze darzyłem Mass Effect. Dlatego cały czas czekam na nowe informacje o Anthem od EA, bo w tym tytule widzę połączenie właśnie tych trzech gier.

https://www.youtube.com/watch?v=PYiiqor-VMk

5. Nowe gry na PlayStation 4.

To od kilku lat już tradycja E3, że największe wrażenie jeśli chodzi o pokazy gier robi zawsze konferencja Sony. Czego możemy spodziewać się w tym roku? Takich hitów jak The Last of Us Part II od Naughty Dog, Death Stranding od Hideo Kojimy czy Spider-Man od Insomniac Games. Być może dowiemy się także więcej o remasterze Spyro lub kolejnych odświeżonych grach (Medievil?). Biorąc pod uwagę ogromną popularność Nintendo Switch, Sony może także szykować powrót marki PlayStation na rynek konsol przenośnych – ale to tylko moje domysły.

Death Stranding The Game Awards 1


Posłuchaj nas!