5 pomysłów na ciekawą grafikę na twoją stronę

Opublikowano 2.09.2016 10:50 Aktualizacja: 13.05.2018 17:00 -


Wiele osób potrzebujących witryny na własny użytek nie stać na web designera, przez co sami projektują własne strony. W tym artykule opiszę kilka łatwych sposobów na inspirujące grafiki na własną witrynę WWW. Postaram się przedstawić takie z nich, które można będzie wykonać za pomocą darmowego programu GIMP oraz prostego tutorialu. Efekty niektórych z nich potrafią być naprawdę powalające jeżeli posiadamy wyczucie stylu.
Kreatywność to niezwykle rzadko spotykana cecha w dzisiejszych czasach. Dlatego też postanowiłem podzielić się moimi pomysłami na ciekawe grafiki na własną stronę WWW.

Podwójna Ekspozycja

Double exposure - Day 17

Efekt przedstawiony na powyższym zdjęciu w pełni przedstawia zamysł. W efekcie podwójnej ekspozycji chodzi o połączenie dwóch zdjęć tak aby z jednego z nich zaczerpnąć kontury natomiast drugim wypełnić je. Efekt nie jest ciężki do uzyskania, wiele aparatów fotograficznych posiada tą funkcję jako wbudowaną.

Link do tutorialu VIDEO.

Prisma

Założę się, że po premiery Prismy niewielu z was pomyślało o użyciu jej do stworzenia grafiki na własną stronę internetową. Według mnie jest to świetna i prosta alternatywa dla zwykłych grafik, świetnie komponująca się z trendem Material Designu. Pamiętajmy jednak by nie przesadzać z tym efektem gdyż zbyt liczne wykorzystanie go, może prowadzić do kiczowatego wyglądu witryny! Ważnym aspektem prawnym jest posiadanie loga Prismy na naszej grafice!

Kreskówkowy wygląd

Final product image
Tutaj niestety potrzebujemy większych umiejętności niż w poprzednich propozycjach. Dodatkowo przydatnym staje się tu tablet graficzny. Jednakże efekt uzyskany w ten sposób powali na kolana. Strona zrobiona w tym stylu zdecydowanie zachęci odwiedzających do skorzystania z naszej oferty. Sam niestety nie posiadam talentu artystycznego, więc obejdę się smakiem, natomiast efekt powala mnie na kolana.

Odsyłam was do poradnika w którym krok po kroku tworzona jest powyższa grafika: LINK. Wiele innych ciekawych poradników tego typu możecie znaleźć dzięki wyszukiwarce.

Szkic

Final product image
Elementy DOBREGO szkicu to niewątpliwie perełki w naszym świecie. Również w tym przypadku niezbędnym jest talent graficzny, natomiast do wykonania takiej grafiki wystarczy w tym przypadku skaner, ołówek, kartka papieru i ewentualny program graficzny. Uważam, że dobrze użyty element tego typu nadałby stronie indywidualnego charakteru.

Jeden z poradników dostępnych w sieci: LINK.

Dwa oblicza

Jest to metoda stosowana już na wielu stronach internetowych. Element przecięty w połowie i doklejona do niego druga odmienna połowa. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest nasza kreatywność. Efekt ten upiększy naszą stronę oraz pozwoli na pokazanie dwóch motywów za pomocą jednego zdjęcia.

Ze względu na prawa autorskie nie mogę umieścić tutaj zdjęcia obrazującego. Natomiast do umieszczenia tego efektu w mojej liście zostałem zainspirowany przez portfolio jednego z front-end developerów. Posiada on grafikę prezentującego siebie w połowie złożonego z farb oraz w połowie złożonego z kodu. Wywarło to na mnie świetne wrażenie i gdyby nie to, że nie chcę być nieoryginalny umieściłbym ten efekt na własnej stronie.

Podsumowując

Jak sami widzicie, metod na stworzenie unikalnej i kreatywnej grafiki jest wiele. Nie potrzebujemy do tego tak naprawdę ogromnych środków a wystarczy nam nasza kreatywność oraz ewentualny talent. Pamiętajmy jednak, że z niczym nie można przesadzać i ważnym jest dobre wyczucie smaku jeżeli chcemy aby nasza strona wyglądała profesjonalnie. Dobrym pomysłem jest również zaczerpnięcie opinii znajomych czy rodziny przed wypuszczeniem witryny do sieci :)

Autor: Radosław Bogusławski

Wieści z Rozładowani.pl