5 nowych gier o deskorolce, których nie mogę się doczekać

Opublikowano 18.06.2020 7:56 -


Minęły lata od kiedy swoją premierę miał jakikolwiek porządny tytuł traktujący o skateboardingu. Na szczęście w tym roku pojawi się wyjątkowo dużo gier z tego gatunku - od symulatorów, przez zręcznościówki aż po bardzo surrealistyczne pomysły. Nie mogę się doczekać!

Jestem wielkim fanem "Tony Hawk's Pro Skater". Gry z tej serii były początkiem mojej przygody z konsolami, dlatego wspominam je z ogromną nostalgią.

Podobnie dużo czasu spędziłem także z serią "Skate" od Electronic Arts za czasów świetności Xboxa 360. Niestety od premiery ostatniej części minęło już 10 lat i od tego czasu tak naprawdę nie ukazała się żadna warta uwagi gra o deskorolce. Aż do teraz.

W 2020 roku możemy się spodziewać nie jednej, nie dwóch, ale co najmniej trzech ciekawych produkcji skateboardingowych! Poniżej znajdziecie opisy gier o deskorolce, które już wkrótce powinny zagościć na konsolach.

Session

Pierwszą grą, o której warto wspomnieć jest "Session". Tytuł jest co prawda dostępny od zeszłego roku na PC, ale w te wakacje trafi również na Xbox One. Na konsoli można już pobrać wersję próbną pozwalającą sprawdzić grę przez 2 godziny.

"Session" to tytuł, który ma aspiracje być najbardziej wiernym symulatorem deskorolki, jaki do tej pory powstał. Zdecydowanie bliżej mu zatem do "Skate" niż "THPS". Z tym, że "Session" idzie nawet dalej niż dzieło EA. Deskorolka porusza się niemalże niezależnie od postaci, a do "kręcenia" trików używamy nie jednej - jak to miało miejsce w "Skate" - a dwóch gałek.

Gra wymaga sporo wprawy, ale zdecydowanie jest warta zachodu. Jeśli już opanujemy sterowanie, jazda sprawia ogromną przyjemność i jest wyjątkowo realistycznym odzwierciedleniem jazdy na desce.

Skater XL

Inną grą, która wzoruje się na symulacyjnej rozgrywce zapoczątkowanej przez "Skate" jest "Skater XL". Nawet sami twórcy otwarcie przyznają, że ich inspiracją była produkcja Elektroników.

"Skater XL" również doczekał się wcześniejszej premiery na PC w postaci wersji beta, ale zmierza także na konsolę. Premiera na Xbox One, PS4 i Nintendo Switch zaplanowana jest na 28 lipca.

Oprócz wyjątkowo realistycznej fizyki i zaawansowanego sterowania, atutem tej gry są także miejscówki wzorowane na lokalizacjach z prawdziwego świata. Tytuł wygląda też na nieco bardziej kompletny i dopracowany niż wspomniane wyżej "Session". Można tu wymienić choćby możliwość robienia trików na rampach czy rozbudowany edytor postaci z oryginalnymi ubraniami znanych marek.

THPS 1 + 2

Jakiś czas temu zupełnie niespodziewanie światem gier wideo zatrzęsła wiadomość, że wkrótce pojawić ma się remake pierwszych dwóch części "Tony Hawk's Skateboarding". Co prawda w 2012 roku dostaliśmy już wersję HD, jednak nie spełniła ona oczekiwań fanów. Miejmy nadzieję, że w tym roku będzie lepiej.

Premiera na początku września 2020 roku.

Tony Hawk’s Pro Skater część 1 i 2 zremasterowana. Ponownie…

Skate Story

Pora na coś zupełnie odjechanego. "Skate Story" to gra, która bodaj pierwszy raz w historii próbuje przełożyć deskorolkowy gameplay na... opowiadanie historii. Brzmi surrealistycznie? Takie właśnie ma być "Skate Story".

W tym wypadku również będziemy mieć do czynienia z realistycznym podejściem do rozgrywki, jednak dużo bardziej interesująca jest warstwa audiowizualna. Robienie trików i jazda na desce będą tylko pretekstem do przemierzania fantastycznych, kolorowych światów pełnych wyzwań i onirycznego klimatu.

Niestety nie mamy pewności, czy tytuł ukaże się w tym roku, choć twórcy zapewniają, że stanie się to "już wkrótce".

Gori: Cuddly Carnage

Teraz coś na deser. Okej, może nie jest to typowa gra o deskorolce... Ale czy wszystko musi być hiperrealistycznym symulatorem? Zwłaszcza, jeżeli w grę wchodzi słodki kotek latający na morderczym hoverboardzie...

W tym wypadku deskorolkowe triki przyjmują rolę śmiercionośnych combosów, bo gra zdaje się być połączeniem zręcznościowej sportówki z hack and slashem. Zabawa podsycona jest elementami science fiction oraz niesamowicie kolorową, wręcz psychodeliczną grafiką.

"Gori: Cuddly Carnage" jest jeszcze w fazie produkcji, ale twórcy udostępniają już wersję Alpha dla wspierających na Patreonie. Może to oznaczać, że ostateczną wersję gry zobaczymy jeszcze w tym roku.

Wieści z Rozładowani.pl