Sam użytkownikiem Apple jestem od czasu, kiedy został wydany iPhone 3GS. Po krótkim skoku w bok, kupując SGS 2, wróciłem do Apple wraz z iPhone 4. Od tamtego czasu, nie widzę sensu powrotu do alternatywy, chociaż uważam, że ceny produktów Apple są mocno zawyżone. W którymś momencie ceny nowych iPhonów zaczęły niebezpiecznie zbliżać się do cen MacBooków. Apple i na to miało plan: podnieśli ceny komputerów. Jedno się nie zmieniło, gdy trzeba zapłacić za ich sprzęt, trzeba zamknąć oczy i szybko zapomnieć, a pozostaje cieszyć się świetnej jakości produktem.

Apple Event 2020 zapowiedziany! Nowości Apple poznamy 15 września!

Apple słynęło z tego, że nic nie przedzierało się do prasy, w kontekście premier produktowych. Ostatnie lata pokazują, że nie idzie im z tym najlepiej, część doniesień zawsze się potwierdza, tym bardziej że podają je różne źródła. Jak sytuacja wygląda w tym roku? Bardzo interesująco, bo tym razem główna gwiazda – iPhone 12 wrześniowych premier stoi pod znakiem zapytania. Sprawni obserwatorzy zauważają jednak, że do tej pory konferencja dla samego Apple Watch i iPada nie miała miejsca w historii. Stąd podejrzenie, że zobaczymy nowy smartfon od Apple.

A jakie sprzęty przewijają się najczęściej w kontekście nowych premier?

Apple One

Apple One to najczęściej pojawiająca się w informacja, jeśli chodzi o nowości podczas Apple Event 2020. Co kryje się za tą nazwą? Otóż najpewniej Apple planuje zaprezentować jedną usługę subskrypcji na którą ma się składać kilka usług, takich jak np. iCould, Apple Arcade czy Apple Music. Pomysł wydaje się być trafiony, szczególnie dla użytkowników, którzy korzystają z kilku usług abonamentowych od Apple. Pytanie jak będzie wyglądała kombinacja pakietów i oczywiście ich cena. Mam podejrzenia, że niestety ta usługa wystartuje jak zwykle tylko w US.

Pakiet usług ujmowany jest w kodzie pod właściwą nazwą, jak i pod kryptonimem „aristotle”. W kodzie aplikacji znaleziono fragmenty sugerujące włączenie Apple Music do pakietu usług Apple One. Jednocześnie odnaleziono komunikat informujący o nieobciążaniu użytkownika za dwie subskrypcje jednocześnie (Apple Music oraz Apple One).

więcej na DailyWeb:Apple One poznamy już wkrótce? Wiele na to wskazuje

iPhone 12

To miał być czarny koń wrześniowego eventu. Zachodnie media tech donoszą jednak, że Apple ma wielki problem z dostarczeniem nowych smartfonów do czasu eventu. Problem polega na wielkich obsuwach wynikających z najgorętszego okresu covidowego. Z drugiej jednak strony, nie przytrafiło się, by podczas wrześniowych premier Apple nie pokazało nowego iPhona.

O czym mówi się w kontekście nowego iPhona oznaczonego numerkiem 12? Przede wszystkim ekran 120 Hz, a także technologia Lidar.

System LiDAR to nic innego, jak skaner zamontowany w obiektywy. Oczywiście to jedno zdanie jest znaczącym uproszczeniem definicji. Skaner wysyła specjalne wiązki laserowe, które badają pomieszczenie w odległości nawet kilku metrów od aparatu. Dzięki temu znacznie lepsze działanie będą miały wszelakie aplikacje wykorzystujące AR, a nawet autofocus w aparacie.

Prócz tego mamy zobaczyć aż 4 warianty wielkości ekranu, od 5,4 do 6,1 cala. Więcej przeczytacie na DailyWeb: iPhone 12 dopiero w październiku – Apple Event bez nowego smartfona od Apple?

iPad Air 4 (2020)

Nie zabraknie najpewniej urządzeń z nieco większym ekranem. Bardzo dużo mówi się o nowym, odświeżonym iPadzie Air. To zabawne, bo wypuszczając ostatniego iPada Pro, Apple zapewniło sobie kilka najbliższych premier iPadów o jedną główną atrakcję: aktualizację wyglądu tabletów do tej zbliżonej z iPada Pro, czyli usunięcie ramek i pozbycie się TouchID na rzecz FaceID. Taka zmiana ma dosięgnąć także i iPada Air, który zyska na przekątnej ekranu, zachowując ten sam gabaryt.

svetapple.sk

Przecieki mówią także o złączu do akcesoriów umieszczonym na plecach urządzenia. Przyznam, że sama aktualizacja do wyglądu bezramkowego powoduje, że urządzenie to wygląda naprawdę interesująco.

Więcej przeczytacie na DailyWeb: Apple iPad Air 4 (2020) na renderach – premiera za kilka dni?

Apple Watch 6 i Apple watch SE?

Interesująco zapowiada się również w kontekście smartwatchy. Otóż jeśli wierzyć doniesieniom, to w trakcie wrześniowego eventu mamy zobaczyć nie jeden, a aż dwa zegarki. Apple Watch 6 wyposażony w OS7 ma posiadać pulsoksymetr, ale prawdziwą atrakcją może być Apple Watch oznaczony jako SE (lub 4S). To tańszy odpowiednik Apple Watch, który ma zastąpić Apple Watch 3. Taki ruch to świetny pomysł, jako że uzupełnia on lukę rozwiązania nieco bardziej budżetowego.

Po raz kolejny autorzy przecieków zapewniają nas, że na pokładzie Apple Watch Series 6 znajdzie się pulsoksymetr. Służy on do mierzenia saturacji krwi. Dzięki niemu oraz kolejnym genialnym algorytmom smartzegarek Apple, będzie w stanie zbadać poziom stresu i instruować o stanie naszego zdrowia psychicznego. Będzie również potrafił analizować i przewidywać stany lękowe, napady paniki czy zanik tętna.

Pogłoski mówią, że Apple Watch SE ma nawiązywać stylistyką do Apple Watch 4, ale pozbawiony będzie on funkcji znanej z Apple Watch 5, czyli niegasnącego ekranu.

Więcej przeczytacie na DailyWeb: Apple Watch Series 6 będzie działał szybciej i dłużej. Zbada też Twoje zdrowie psychiczne.

iPad Mini

Nowość, na którą czekam ja, to iPad Mini. Chciałbym by w końcu paskudne ramki ustąpiły designowi znanemu z iPada Air. Pojawiło się sporo plotek w kontekście tego odświeżenia. Niestety im bliżej premiery sprzętów od Apple, to o iPadzie Mini mówi się coraz mniej. Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy odświeżonego iPada Air, o którym wspominałem wyżej.

Co mielibyśmy zobaczyć w nowym iPadzie Mini prócz nowego wyglądu? Mówi się o zgodności z Magic Keyboard i oczywiście o FaceID. Niestety patrząc na cykl wydawniczy najmniejszego z iPadów, to niestety mało realnym wydaje się ta premiera podczas wrześniowego eventu.

Odliczamy i sprawdzamy, które z przecieków się potwierdzą. Czy są sprzęty na które Wy czekacie? A może Apple tym razem nas wszystkich zaskoczy i pokaże coś, czego nikt nie przewidział?

Gdzie obejrzeć Apple Event 2020?

Apple Event 2020 będzie streamowany za pośrednictwem YouTube. Link macie poniżej. Zapraszamy także na DailyWeb tego wieczora, będziemy dla Was relacjonować całe wydarzenie.


Posłuchaj nas!