5 narzędzi przydatnych w pracy każdego marketera, cz. I

5 narzędzi przydatnych w pracy każdego marketera, cz. I

Opublikowano 19.08.2019 10:13 -


Co jakiś czas zdaję sobie sprawę, że nie wyobrażam sobie życia bez niektórych “zdobyczy technologii” — narzędzi, które zdecydowanie ułatwiają mi pracę w charakterze specjalisty od komunikacji marketingowej. Z tej okazji postanowiłem przygotować mini-cykl, w którym raz w tygodniu będę dzielił się swoimi ulubionymi rozwiązaniami. Przed Wami jego pierwsza odsłona.

Bez wątpienia zaryzykować można stwierdzenie, że nowe media i cyfrowe rozwiązania zdominowały świat marketingu. Dziś wielu marketerów nie wyobraża sobie przeprowadzenia skutecznej kampanii bez wykorzystania platform społecznościowych. Świat, w którym żyjemy, zdecydowanie ułatwia także nam, marketingowcom, pracę — wszystko dzięki fenomenalnym rozwiązaniom, które mogą zwiększyć naszą produktywność i są bardzo pomocne (a czasami wręcz niezastąpione) w codziennym, biurowym życiu. Poniżej lista 5 przydatnych narzędzi, które wykorzystuję w swojej pracy i które często stanowią alternatywę dla zaawansowanych i zwykle kosztownych rozwiązań.

Lumen5

Spodziewaliście się, że zestawienie otworzy Canva? Owszem, ją także bardzo często wykorzystuję w swojej pracy, ale by Was nie zanudzać, najpierw zaproponuję rozwiązanie dla tych, którzy szukają szybkiego sposobu na stworzenie video. Lumen5 pozwala stworzyć film na podstawie dowolnego contentu — np. tekstu, zdjęć, krótszych filmów etc. Narzędzie działa bezpośrednio z poziomu przeglądarki, a jego obsługa nie powinna sprawić nikomu najmniejszych problemów.

Typeform

Chcesz stworzyć atrakcyjnie wyglądający formularz lub po prostu zaoferować swoim odbiorcom coś innego niż standardowe formularze od Google? Typeform jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Pozwala on tworzyć formularze o określonym przez nas wyglądzie i osadzać je na zarządzanych przez nas stronach internetowych. Wyniki eksportowane są do pliku XLS. Darmowa wersja pozwala na zbieranie do 100 odpowiedzi na miesiąc i stworzenie kwestionariuszy nie dłuższych niż 10 pytań.

Anchor.fm

W 100% darmowa aplikacja, która pozwala na stworzenie wysokiej jakości podcastu bez większych umiejętności technicznych. Co więcej, otrzymujemy możliwość nagrania go z zaproszonymi przez nas gośćmi z każdego miejsca na świecie. Dzięki Anchor.fm z łatwością rozpowszechnimy nasz materiał w wielu kanałach dystrybucji (łącznie ze Spotify, Google Podcasts i Apple Podcasts). Narzędzie pozwala także zmonetyzować tworzone przez nas treści.

10minut.com.pl

Serwis ten daje możliwość założenia tymczasowych adresów e-mail, działających przez 10 minut. Idealne rozwiązanie, gdy nie chcemy zaspamować naszej skrzynki, a potrzebujemy maila do np. do zarejestrowania się, by przetestować jakieś narzędzie. Jeśli w przyszłości będziemy chcieli raz jeszcze skorzystać z wygenerowanego już adresu, warto zapisać klucz — w ten sposób odzyskamy do niego dostęp.

Remove.bg

O tym narzędziu już jakiś czas temu pisaliśmy na DailyWeb. Rozwiązanie, które w pełni automatyczny sposób pozwala usunąć tło ze zdjęcia i wstawić inne. Całość zajmuje kilka sekund, a efekty są naprawdę zadowalające. Najlepszy tego typu serwis, z którym miałem kiedykolwiek styczność.

Co dodalibyście do tej listy? Z jakich narzędzi Wy korzystacie na co dzień?

Wieści z Rozładowani.pl