5 najlepszych i DARMOWYCH video kursów do nauki technologii Front-Endu!

5 najlepszych i DARMOWYCH video kursów do nauki technologii Front-Endu!

Opublikowano 6.10.2016 9:20 -


Video kursów jest wiele, natomiast nikt z nas nie lubi płacić za ogólnodostępne informacje. Dzięki bogatym zasobom internetu w dzisiejszych czasach mamy ogromne możliwości. Praktycznie wszystkiego możemy nauczyć się z pomocą internetu. Między innymi jednym z możliwości są videokursy – w dodatku DARMOWE. Sam wypróbowałem ich wiele na swojej ścieżce nauki i chciałbym polecić kilka z nich początkującym lub średniozaawansowanym zajawkowiczom.

Kryteria jakimi posługiwałem się przy ocenianiu to: prostota tłumaczenia, zaangażowanie prowadzącego, zaciekawienie odbiorcy i ilość przydatnej wiedzy/czas trwania kursu.

Miejsce 5 – Angular 2 Fundamentals

ng2-2

Szybki kurs wprowadzający do Angulara. Trzeba zaznaczyć, że jest to kurs “mikro”. A po jego przerobieniu nawet nie nauczymy się podstaw, natomiast być może załapiemy o co chodzi w używaniu tego frameworka. Prezentowana zawartość to typowe podstawy bez których nie ruszymy żadnego projektu. Polecam obejrzeć jeżeli właśnie się nudzimy, a chcemy zrobić coś pożytecznego i poświęcić chwilę na rozwój. Ocena oraz pozycja jest tak niska ze względu na małą ilość zawartości.

Ocena – 3.0/5

Miejsce 4 – Learn ES6 (ECMAScript 2015)

es6

Kurs to tak naprawdę przedstawienie nowych możliwości ES6. Cały kurs zajmuje 53 minuty co daje imponujący wynik. Wiedza skondensowana jest w krótkich filmikach. Świetna alternatywa dla wieczornego przeglądania facebooka. Natomiast sam kurs nie zaciekawił mnie przez co ląduje on na miejscu trzecim z taką a nie inną oceną.

Ocena – 3.5/5

Miejsce 3 – Bootstrap 4 Quick Start: Code Modern Responsive Website

b4

Typowy kurs pokazujący kodowanie strony z pomocą najnowszej wersji frameworka Bootstrap. Kurs realizowany jest w profesjonalny sposób, tłumaczone zagadnienia omawiane są bardzo dokładnie. Aż nie chce się wierzyć, że mamy do czynienia z DARMOWYM kursem. Świetny kurs dla osób nieznających jeszcze Bootstrapa, rozpoczynających przygodę z tworzeniem responsywnych stron. Kurs ten nauczy odbiorcę w POPRAWNY sposób korzystać z frameworka, tworząc przy tym eleganckie i proste witryny. Świetny wybór dla stron wizytówek i osób nie związanych z front-endem chcących taką stronę posiadać.

Ocena – 4.5/5

Miejsce 2 – Web Design for Web Developers: Build beautiful website – UDEMY

design

Nie jest to typowy kurs dla front-end developera. Natomiast każdy powinien zapoznać się z zawartością tego tutorialu. Przedstawione zostały w nim podstawowe zagadnienia z zakresu projektowania stron (web design). Począwszy od typografii, poprzez white space, pozycjonowaniu elementów na doborze odpowiednich kolorów kończąc. Prowadzący kurs świetnie omawia zagadnienia, video jest raczej dodatkiem w formie ciekawej prezentacji zapadającej w pamięć. Czas trwania kursu jest na tyle krótki aby móc przerobić go na raz, a zarazem na tyle długi aby omówić wszystkie ważne aspekty. Dodatkowo wielki plus za prezentacje w PDF dzięki której w łatwy sposób możemy wrócić i odświeżyć sobie nabytą wiedzę!

Ocena – 4.5/5

Miejsce 1 – Ultimate Angular 2 Developer with Bootstrap 4 & TypeScript

ng2

Komentarz wydaje mi się zbędny, wydawało mi się, że wszystkie kursy angular są płatne. Myliłem się. Sam kurs prowadzony jest w ciekawy sposób przez co odbiorca zaciekawiony jest kolejnymi lekcjami kursu. Kurs serwuje SOLIDNE podstawy frameworka Angular w wersji 2giej. Zagadnienia omawiane są w sposób prosty, który trafi do nawet mało zaawansowanych programistów Javascript. Zawartość kursu to głównie omówienie poszczególnych elementów zaczynając od postawienia własnego serwera localhost na kilka sposobów poprzez elementy samego angulara na testowaniu kończąc. Krótkie lekcje pozwalają zapoznać się z danym zagadnieniem szybko i zapamiętać je. Wszystko tłumaczone jest na przykładach w których dane elementy są implementowane (Głównie lista TO DO).

Ocena – 5.0/5

Autor: Radosław Bogusławski

Wieści z Rozładowani.pl