Orange pochwalił się statystykami dotyczącymi dostępności oferowanego przez siebie światłowodu. Okazuje się, że 5 milionów lokali ma możliwość skorzystania z takiego podłączenia do Internetu. 

Allegro tworzy nową platformę e-commerce dla firm. Allegro Biznes wystartuje w lutym

5 milionów lokali w zasięgu światłowodu Orange

Operator pochwalił się bowiem, że do 5 milionów lokali (na koniec 2020 r.) było w zasięgu Internetu światłowodowego. Chlip, chlip, że to nie ja. Moja miejscowość niestety nie znalazła się na liście 154, gdzie świadczona jest usługa. Z danych opublikowanych przez operatora wynika, że  w 2020 r. udało się doprowadzić światłowód do 389 tys. budynków. Orange zwraca uwagę na jedną ważną kwestię – coraz więcej podłączanych jest domów jednorodzinnych. Oczywiście pociąga to wszystko za sobą kwestie finansowe. Niestety nie mamy informacji, jak prezentował się ubiegłym rok pod względem inwestycji, natomiast od 2015 r. wyniosła ona ok. 3,3 mld zł. Łatwo za to się domyślić, które z polskich miast ma najwięcej gospodarstw domowych pozostających w zasięgu – to oczywiście Warszawa. Na kolejnych miejscach plasują się: Kraków, Wrocław, Łódź i Poznań. Warszawa to także miasto, w którym operator ma najwięcej klientów korzystających z jego światłowodu. Na podium znalazły się również Wrocław i Kraków, a tuż poza nim Łódź i Szczecin.

Powietrze w Europie i Airly, czyli Internet nie zawsze pomocny

U mnie światłowodu brak, a jak Wasz internet?

Tak, jak pisałem, niestety moja miejscowość nie znajduje się zasięgu światłowodu z Orange. Korzystam zatem z Internetu mobilnego. Czekam jednak na możliwość podłączenia od lokalnego operatora. To jednak trwa już prawie 3 miesiące. Ciekaw jestem, jak Wasz Internet? Jesteście w zasięgu światłowodu?

Źródło: Orange


Posłuchaj nas!