5 dodatków do Chrome zwiększających produktywność

5 dodatków do Chrome zwiększających produktywność

Opublikowano 16.04.2018 8:30 -


W sieci nie brakuje rozszerzeń, które ułatwiają pracę i sprawiają że nasza ulubiona przeglądarka staje się lepszym miejscem. Dziś na tapecie garść wtyczek, które mają służyć zwiększeniu produktywności.

Jednym z powodów dla którego mimo licznych wad wciąż pozostaje przy Chromie jest ilość dodatków i rozszerzeń jakie oferuje. Niestety konkurencja pod tym względem pozostaje jeszcze w tyle, o czym mogłam przekonać się przez ostatnie dwa tygodnie będąc zmuszona do przesiadki na Firefoxa. Ponieważ większość czasu jaki poświęcam przeglądarce przypada na moją pracę, większość testowanych przede mnie rozszerzeń również dotyczy tej sfery. Dziś chciałam przedstawić Wam krótką listę dodatków, których głównym zadaniem jest poprawa produktywności.

1. STAYFOCUSD

Nawet najlepszym zdarzają się dni, gdy motywacja sięga dna, a nawet najdurniejszy mem znaleziony na facebookowym newsfeedzie ekscytuje nas bardziej niż zbliżający się deadline. To właśnie dla takich dni istnieje StayFocused. Dzięki temu rozszerzeniu możesz (choć na trochę) całkowicie uwolnić się od rozrywki w internecie.Wystarczy, że na liście blokowanych domen umieścisz Facebook, Instargam, Onet czy też inne “rozpraszacze”. Jeśli w czasie pracy spędzisz na którejś z nich więcej niż wcześniej zaplanowałeś, StayFocused zablokuje ci dostęp do nich na resztę dnia. To ty decydujesz kiedy StayFocused jest aktywny ustawiając określone dni i godziny pracy.

StayFocused

2. AUTO TEXT EXPANDER

“Pozdrawiam”, “potwierdzam.”, “dziękuje za przesłane informacje”, “proszę o telefon” i tym podobne frazesy, częściej lub rzadziej używane, są trzonem codziennej komunikacji. Niezależnie, czy też mamy do czynienia z klientem, współpracownikiem, czy też przełożonym. Dzięki rozszerzeniu Auto Text Expander możesz używać ich automatycznie za pomocą odpowiedniego skrótu klawiszowego! Auto Text Expander pozwala na stworzenie autorskich skrótów klawiszowych pozwalających na szybkie rozwinięcie lub zmianę tekstu w czasie jego edycji. Jeśli wydaje Ci się, że nie oszczędność czasu jest tu niewielka, radzę wypróbowanie tego wynalazku chociażby przez tydzień.

auto text expander

3.  STRICT WORKFLOW

Strict Workflow jest wyraźnie inspirowany Pomodoro – słynną techniką zarządzania czasem, która polega na dzieleniu czasu pracy na 25-minutowe sekwencje, po których przypada 5 minut przerwy. Rozszerzenie domyślnie blokuje wszystkie popularne witryny w przeglądarce tak, abyśmy nie mogli z nich skorzystać w czasie 25 min przypadających na czas pracy. Licznik informuje nas ile czasu zostało na wykonanie danego zadania.

Strict workflow

4. DAYBOARD

Kolejne bardzo proste rozszerzenie stworzone w celu poprawy organizacji czasu. Zanim rozpoczniesz pracę, określ 5 najważniejszych zadań jakie musisz dziś wykonać. Po wprowadzeniu ich do Dayboard będą one wyświetlane w formie przejrzystej listy “to-do”. Za każdym razem, gdy otwieramy nową zakładkę w przeglądarce lista wyświetla się, wizualnie przypominając o wszystkich zadaniach, które nie zostały wykonane.

dayboard

5.LUMIO

Jest to idealne narzędzie dla researcherów i innych osób które regularnie korzystają z informacji z wielu źródeł. Zamiast tworzenia zwykłej listy linków do publikacji, Lumio pozwala ci wybrać z nich konkretne cytaty lub multimedia, a także dowolnie porządkować je i grupować wokół jednego zagadnienia. Zebrane w ten sposób pliki można udostępniać osobom trzecim, co z kolei sprawia. że Lumio świetnie nadaje się także jako narzędzie dla sprzedaży.

Lumio

Wieści z Rozładowani.pl