Aby nie być gołosłownym, zobaczcie zdjęcia poniżej. Z dużym prawdopodobieństwem jest to najnowsze dzieło Sony, które wygląda tak samo jak każdy inny model Xperia a w szczególności XZ2. Tak jak mogę zrozumieć, że są wśród nas osoby dla których ergonomia i design to ideał, tak nie rozumiem upierania się przy wielgaśnych ramkach nad i pod ekranem. W dodatku pasek pod ekranem nie posiada przycisków fizycznych, ponieważ zdecydowano się na ekranowe. Sony Xperia XZ3 była już tematem wielu plotek, dlatego nadal istnieje cień szansy, że na IFA w Berlinie zobaczymy inne urządzenie.

Xperia XZ3 1

XPERIA XZ3

Pogłoski wskazują, że telefon będzie wyposażony w ekran 5,7″ FHD+ oraz wyposażone w szkło 2,5D. Rendery są tak wykonane, że nie ma możliwości potwierdzić, jakie jest wykończenie szkła, ale jest to detal. To, co zgadza się z informacjami nieoficjalnymi to obecność pojedynczej kamery w dobie wielomatrycowych rozwiązań. Sytuacje może uratować obecność matrycy IMX586 o rozdzielczości 48Mpx, która w założeniach ma zdeklasować wszystkie inne konstrukcje. Jeżeli tak będzie, jest szansa na dobrą sprzedaż.

Czytnik linii papilarnych umieszczony jest centralnie z tyłu urządzenia. Inny czujnik widoczny na renderach znajduje się pomiędzy aparatem i lampą błyskową, który prawdopodobnie będzie laserowym wsparciem dobierania ostrości. Dedykowany przycisk aparatu znajduje się na prawej krawędzi, co jednoznacznie świadczy o tym, że głównym atutem będą możliwości aparatu 48MPx.

Jeśli chodzi o pozostałe specyfikacje, plotki wspominają o wewnętrznych podzespołach znanych z innych flagowych konstrukcji. Procesor Qualcomm Snapdragon 845 wspomagany przez 6 GB pamięci RAM i prawdopodobnie 128 GB pamięci wewnętrznej.

TRWAĆ PRZY SWOIM CZY ODPUŚCIĆ?

Jestem bardzo ciekaw możliwości fotograficznych tego modelu, ale nie ukrywam, że nie kupiłbym go. Odstrasza mnie archaiczny design urządzenia i nawet ekstra foty nie przekonają mnie do zmiany zdania.

Rozumiem, że odpowiedź na powyższe pytanie nie jest proste. Ponieważ drogi są 3 i granica między nimi bardzo cienka. Możemy być kopią, oryginalni albo przestarzali i często różnice pomiędzy mini są kosmetyczne.