4 narzędzia do edycji online grafiki wektorowej

4 narzędzia do edycji online grafiki wektorowej

Opublikowano 29.09.2017 8:55 Aktualizacja: 5.12.2017 21:22 -


Dziś każdy może tworzyć treści w Internecie. Chociaż wiele osób szuka wymówek, że nie mają czasu (to ja), albo że no właściwie to by chcieli, ale nie stać ich na Photoshopa (aktualnie jednak wiele osób stać, to jest koszt 50zł/miesięcznie), albo chcieliby tworzyć fajne grafiki wektorowe, ale również problemem jest kasa.

Pozwólcie więc, że w dniu dzisiejszym przedstawię Wam kilka narzędzi, dzięki którym wasze wymówki przestaną mieć sens (poza moją o braku czasu). Oto zestaw narzędzi dla internetowego twórcy, darmowych, działających online, więc nic nie musisz instalować.

nie zobaczysz więcej tej reklamy jeśli do nas wrócisz :-)

GRAVIT

Załóżmy, że masz już jakieś grafiki wektorowe i chcesz je wyedytować. Możesz też stworzyć własne, jeśli tylko chcesz. A posłuży Ci do tego GRAVIT (gravit.io)

Co najważniejsze – w jego bibliotece jest mnóstwo darmowych szablonów, które możesz wykorzystać na swoje potrzeby. Nie do końca znam się na projektowaniu takich rzeczy (nie stanąłem w kolejce po zmysł artystyczny), ale ponoć da się tu zrobić całkiem zaawansowane grafiki.

VECTEEZY

No dobra, a co jeśli mamy jakąś grafikę, a chcielibyśmy dodać do niej jakiś wektorowy element, którego nie potrafimy sami narysować? Poszukajmy w bazie vecteezy (https://www.vecteezy.com/)

Znajdziemy tu mnóstwo darmowych plików, które możemy albo od razu ściągnąć na nasz dysk, albo dokonać podstawowej edycji i tak przygotowany plik dopiero ściągnąć do naszej kolekcji. A potem na przykład zaimportować do GRAVIT i poddać dalszej obróbce. Proste? No pewnie, że proste!

PIXLR

No dobra, a co z grafiką rastrową? Na początku wpisu obiecałem, że oszczędzisz na Photoshopie. Niniejszym przedstwiam Pixlr! (https://pixlr.com)

Interfejs wręcz zerżnięty z programu Adobe, możliwości spore, w tym również praca na warstwach! Do podstawowej obróbki dla większości osób będzie aż za dużo. Nie ma za co :)

POLAR

A co, jeśli lubimy suwaczki w stylu Lightrooma, do łatwej edycji zdjęć? Przecież LR jest również dostępny w tej cenie 50zł… No więc tu z pomocą przychodzi nam Polarr (https://www.polarr.co).

Działa zarówno online, jak i w formie aplikacji na windows, MacOS, Linux a także na urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Jest darmowa wersja, jest również płatna. Jedyny minus to taki, że nie obsługuje plików RAW, jedynie już „wywołane” (a przynajmniej wersja web).

Mam nadzieję, że pomogłem przynajmniej kilku osobom i teraz już nie będziecie szukać wymówek. No, poza tej z brakiem czasu, ale i na to coś można poradzić ;)


Autorem wpisu jest Marcin Antosz.

Wieści z Rozładowani.pl