4 bardzo przydatne, ale niekoniecznie znane opcje Gmail

4 bardzo przydatne, ale niekoniecznie znane opcje Gmail

Opublikowano 21.10.2016 9:23 - 1


Ostatnio na łamach DailyWeb ukazał się artykuł o opcjach wyszukiwarki Googla. Uzupełnijmy to o zabawe ze skrzynką pocztową.

Prawdą jest, że większość z nas ma założoną skrzynkę pocztową na Gmail.com. E-mail od Googla jest w tym momencie najpopularniejszym i raczej nie ma zamiaru spaść z pozycji lidera.
Z oferty “googlowskiego” maila korzystam i ja. Dawniej próbowałem różnych opcji: Onet, WP, nawet poczta Yahoo, ale jakoś w końcu wylądowałem na podwórku Gmail i tak zostało.

No tak, prawie wszyscy mamy skrzynkę u Google, ale co tak naprawdę wiemy o naszym gospodarzu?

Chciałbym wam zaprezentować 4 bardzo przydatne, ale niekoniecznie znane opcje Gmail. Dla mnie na pewno się takimi okazały ;)

Cofanie wysłanych wiadomości

Ileż to razy kliknęliśmy na ikonę “wyślij” w gniewie lub pośpiechu? Szef nas wkurzył w pracy, chcemy wysłać maila do przyjaciela lub przyjaciółki (można i sms-em) z naszymi soczystymi acz kulturalnymi epitetami rzucanymi w kierunku ów przełożonego. Jest, poszło…tylko, że do szefa! W pośpiechu i nerwach, jakimś sposobem zamiast adresu mailowego naszego znajomego odruchowo wpisaliśmy adres szefa. No to po wszystkim. Można się pożegnać z pracą. Niekoniecznie. Gmail posiada opcję “enable undo send”, która umożliwia skasowanie wysłanej niedawno wiadomości. Opcja ta oczywiście działa tylko w bardzo krótkim czasie od niechybnego pogrążenia się w rozpaczy, mianowicie: 5, 10,20 lub 30 sekund od wysłania e-maila, co ustawiamy właśnie przy wyborze tej opcji.

undoWiele kont w jednej skrzynce

Opcja może wielu osobom znana, ale nie sposób pominąć jej jeżeli mowa o przydatnych funkcjach Gmaila. Kiedy zakładałem sobie skrzynkę w Google (a było to dobrych parę lat temu kiedy zaczynałem studiować) potrzebowałem mieć dwa konta: jedno osobiste i jedno na sprawy uczelniane. Tak też zrobiłem. Trudno, dwie oddzielne poczty (w dodatku uczelnia narzuciła aby mail od nich był na innym hostingu niż Gmail). Ówcześnie musiał się około roku przemęczyć z dwoma kontami dopóki Google nie wprowadził możliwości połączenia wielu skrzynek w jedno konto. I nieważne czy posiadasz dwa konta  na Gmail czy trzy różne, bo na Gmailu możesz połączyć je w jedno.

Skróty klawiszowe

Myślę, że ta opcja jest dla bardziej hardkorowych użytkowników poczty ale w tym samym momencie może naprawdę umilić i uprościć sobie korzystanie z poczty. Logując się do naszej skrzynki odbiorczej (lub przeskakując do jakiegokolwiek innego okna) wciskamy klawisz “?” i na naszych oczach ukazuje się pełna dokumentacja z przydatnymi skrótami klawiszowymi.

undo1Google Inbox

Coś co mi stosunkowo niedawno wpadło w ręce. Google Inbox to połączenie skrzynki odbiorczej i organizera a wszystko to bez zbędnych udziwnień. Chyba najlepszą opcją Google Inbox jest możliwość dowolnego segregowania maili w grupy. W zwykłej skrzynce Gmail opcja ta, ograniczająca się do 4 zakładek, sama decyduje jaki mail przypisać do jakiej zakładki. W tym przypadku sami decyduje gdzie umieścimy mail od cioci z Kanady a gdzie wiadomość o kenijskim księciu obiecującym góry pieniędzy.

undo2

autor: Sergiusz Styczeń

Wieści z Rozładowani.pl