Są takie rzeczy, które zawsze nosimy przy sobie. Dziś, oprócz przedmiotów, zaliczają się do nich także aplikacje – takie, które mamy na smartfonie czy tablecie na stałe i które zawsze instalujemy ponownie, gdy zmieniamy sprzęt. Jakie pozycje warto dodać do tej listy?

Smartfony i tablety towarzyszą nam dziś na każdym kroku. Prawie każdy posiada choć jedno z tych urządzeń, a na nim zestaw ulubionych aplikacji, z których korzysta każdego dnia. O ile jeszcze do niedawna były to głównie gry i inne pochłaniacze czasu, dziś spełniają one znacznie więcej funkcji – zapewniając nam nie tylko różnorodne formy rozrywki, ale także cały wachlarz ułatwień. Dzięki nim możemy m.in. zaoszczędzić czas, znaleźć inspirację, wygodnie podróżować, a nawet zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Masz listę aplikacji, bez których nie możesz się obejść? My chcielibyśmy przedstawić dziś swoją.

  1. Airbnb

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że odkrycie Airbnb absolutnie odmieniło nasze podróżowanie. Owszem, mieliśmy już do dyspozycji inne platformy do wyszukiwania noclegów, jednak ta ma w sobie coś wyjątkowego. Ceny bardzo często są znacznie niższe, a komfort – wyższy, ponieważ nie mamy już do czynienia z hotelami, które obsługują klientów “taśmowo’, ale głównie z osobami prywatnymi, z którymi znacznie łatwiej dogadać się w wielu kwestiach.

Przez Airbnb wynajmujemy najczęściej mieszkania lub pokoje w czyimś domu. Gospodarze bardzo często są elastyczni w zakresie godzin zameldowania i wymeldowania, pomagają z przechowaniem bagażu i chętnie udzielają wskazówek na temat zwiedzania czy lokalnych restauracji. Oprócz wygodnego noclegu zyskujemy zatem cenne ułatwienia oraz porady z “pierwszej ręki”, dzięki którym zwiedzanie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. A na dodatek mamy szansę nawiązać nowe, ciekawe znajomości!

  1. DKV app

Skoro jesteśmy już przy temacie podróżowania, koniecznie musimy wspomnieć o aplikacji, którą odkryliśmy zaledwie kilka miesięcy temu. DKV app, bo o niej mowa, umożliwia wyszukiwanie stacji benzynowych (a także serwisowych) w całej Europie, a nawet w niektórych państwach poza nią. Samo wyszukiwanie nie byłoby niczym imponującym (można to przecież zrobić np. przez Google Maps), jednak w tym przypadku otrzymujemy także inne, przydatne informacje.

Gdy klikniemy na mapie w znacznik wskazujący stację, otworzy się mała wizytówka z listą cech danego punktu: dodatkowych udogodnień, dostępnych typów paliwa oraz – i właśnie to jest tutaj najważniejsze – ceny tego, które ustawimy jako preferowany. Dane aktualizowane są na bieżąco i choć nie wszystkie wizytówki zawierają tę informację, to jest ich na tyle dużo, że dzięki tej aplikacji każda zagraniczna wycieczka staje znacznie, znacznie tańsza!

  1. Shazam

Nie trzeba być melomanem (choć im ta propozycja spodoba się zapewne najbardziej), żeby od czasu do czasu zachwycić się jakąś piosenką. Gorzej, jeśli słyszymy ją w miejscu publicznym lub w innych okolicznościach, w których nie mamy możliwości zapytać nikogo o wykonawcę czy tytuł. Problem rozwiązuje aplikacja Shazam, która w kilka sekund rozpoznaje dla nas utwór, a na dodatek zapisuje jego dane w historii, abyśmy mogli wrócić do nich, kiedykolwiek tego potrzebujemy. Wystarczy, że na chwilę damy jej “posłuchać” poszukiwanej piosenki.

Oczywiście do poprawnego działania aplikacji niezbędny jest dostęp do internetu, jednak jej twórcy pomyśleli również o tym. Jeśli nie mamy akurat połączenia, program zapisze dla nas “przesłuchany” fragment muzyki i umożliwi nam wyszukanie go później, kiedy znajdziemy się już w zasięgu sieci lub wi-fi. Brzmi dobrze, prawda?

  1. Moment

Bardzo lubianą przez nas ostatnio propozycją jest aplikacja Moment (dostępna także w formie portalu moment.pl). Służy ona do wygodnego wyszukiwania najlepszych salonów urody (fryzjerskich, kosmetycznych czy SPA) w wybranej okolicy oraz rezerwowania wizyt przez internet. Wszystko odbywa się bez konieczności dzwonienia do salonu, a co za tym idzie – bez ograniczenia w postaci godzin otwarcia placówki.

Dzięki aplikacji Moment możemy rezerwować wizyty przez całą dobę, gdziekolwiek jesteśmy – wystarczy, że mamy dostęp do sieci. Wybrany przez nas termin natychmiast pojawi się w kalendarzu salonu, więc nigdy nie zdarzy się tu żadna pomyłka, a my nigdy nie zapomnimy o swojej wizycie, bo system automatycznie przypomni nam o niej 24 godziny wcześniej. A jeśli mamy już ulubione miejsca, możemy zapisać je na swoim profilu, aby w przyszłości umawianie się zajęło nam jeszcze mniej czasu. Proste i praktyczne!

Odkrywanie nowych, ułatwiających życie aplikacji to naprawdę niezła zabawa. Jest ich już tak wiele, że sklepy typu Apple Store czy Google Play stały się prawdziwymi kopalniami ciekawostek. Ale najlepsze w tym wszystkim jest chyba to, że mając tak szeroki wybór, każdy z nas może znaleźć coś dla siebie i skompletować sobie taką listę, jak ta, którą dziś przedstawiliśmy. Podzielcie się swoimi propozycjami aplikacji, bez których nie możecie się obejść!

Artykuł sponsorowany. Został stworzony przez ekspertów Versum.