3D Paint już jest na Snapchacie. Spróbuj dodać efekt na swoją twarz

3D Paint już jest na Snapchacie. Spróbuj dodać efekt na swoją twarz

Opublikowano 31.10.2019 11:26 -


Dokładnie wczoraj Snapchat wprowadził do swojej aplikacji nową funkcję. 3D Paint, bo tak została nazwana, ma pozwalać użytkownikom na tworzenie rozszerzonej rzeczywistości. Dodanie dowolnego efektu na własne zdjęcie twarzy czy rysowanie po obiektach z najbliższego otoczenia – to tylko część możliwości aplikacji.

Snapchat postanowił pokazać swoim użytkownikom, na czym dokładnie polega nowa funkcja. Do sieci trafił film, w którym za pomocą 3D Paint ktoś dorysował oczy oraz wąsy zaparkowanej furgonetce. Mogłoby się wydawać, że tworzenie rozszerzonej rzeczywistości wokół siebie wymaga jeszcze wielu lat pracy. Jednak to, co pokazuje aplikacja, wydaje się naprawdę zaawansowanym systemem.

Snapchat i jego 3D Paint to kopia systemu Samsunga?

Jakiś czas temu Samsung wprowadził do swoich najnowszych smartfonów wiele dodatkowych funkcji. Wśród nich pojawiła się również AR Doodle, która jest dostępna na Galaxy Note 10. Pozwala ona na precyzyjne rysowanie po rzeczywistym elementach naszego codziennego życia. Jego przewagą jest możliwość wykorzystania cienkiego rysika, co na pewno jest znacznie bardziej komfortowe niż rysowanie palcem po ekranie. Snapchat mógł obserwować sukces odnoszony przez Samsunga, jednak na pewno się na nim nie wzorował. Już miesiąc temu wspominałam Wam, że tryb 3D ma się pojawić już niebawem. Właśnie więc nadeszła jego pora.

3d paint

Kiedy i jak będzie można korzystać z funkcji rysowania 3D?

Każdy użytkownik Snapchata może od wczoraj korzystać z nowej funkcji. 3D Paint pojawi się wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji. W urządzeniach z iOS’em wystarczy wejść w specjalną sekcję Utwórz oraz wybrać opcję rysowania w AR. Producent informuje, że niestety w dniu premiery funkcja ta nie będzie dostępna dla użytkowników Androida. Pojawiły się jednak zapewnienia, że w najbliższych miesiącach na pewno zostanie  wypuszczona odpowiednia wersja.

Jeśli jesteście więc szczęśliwymi posiadaczami urządzeń Apple, to koniecznie zaktualizujcie Wasze Snapchaty. Możliwość tworzenia rozszerzonej rzeczywistości z własnego telefonu na pewno przypadnie Wam do gustu. Nie zapomnijcie tylko się pochwalić, co udało Wam się narysować.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]