Każdy z nich wykorzystuje potencjał jaki niesie ze sobą owiany sławą HTML5 i CSS3. Co ciekawe, każdy z nich swoją premierę miał już jakiś czas temu, jednak śmiało można powiedzieć, że to ich nowa odsłona, oznaczona kolejnym numerkiem. Zacznijmy od początku…

Swatch Book

Swatchbook to skrypt, który tak jak wspomniałem w nieco bardziej atrakcyjny i innowacyjny sposób podchodzi do nawigacji na stronie. Układ graficzny do złudzenia przypomina karty, doskonale znane ze sklepów malarskich, gdzie można w stosunkowo wygodny sposób odnaleźć kolor. Nie wyobrażam sobie zastosowania tego skryptu do innego typu strony WWW niż portfolio czy strona-wizytówka, jednak pomimo wąskiego zastosowania efekt jest piorunujący. Macie do wyboru cztery różne rodzaje demonstracyjne, gdzie każdą odróżnia sposób przewijania kart.

Demo Pobierz

Direction-Aware

Kolejny skrypt to doskonałe narzędzie do prezentacji miniatur zdjęć na stronie. Po najechaniu kursorem myszki na wybrane zdjęcie pojawia się atrakcyjny efekt hover, w którym można umieścić wybraną treść. To co wyróżnia skrypt na tle innych to również bardzo miły dla oka efekt przejścia między każdym obrazkiem.


Demo Pobierz

Responsive Animated Image Grid

Ostatni z dzisiejszych skryptów, to siatka miniatur obrazków. Co w niej niezwykłego? To, że w losowy sposób każde ze zdjęć zmienia się na inne. Doskonałe narzędzie do prezentacji chociażby avatarów osób ze społeczności strony WWW. Do dyspozycji jest aż pięć różnych wersji demonstracyjnych skryptu.

Demo Pobierz

Szczękę można pozbierać z ziemii :-)