3. sezon "Mindhuntera" zawieszony

3. sezon “Mindhuntera” zawieszony

Opublikowano 16.01.2020 19:03 Aktualizacja: 13.06.2020 13:51 -


Pierwszy sezon “Mindhuntera” zrobił na mnie ogromne wrażenie. Temat serialu wydał mi się do tego stopnia intrygujący, że zaczęłam nawet słuchać podcasty opowiadające o seryjnych mordercach. Obejrzałam też kilka produkcji dokumentalnych. To zresztą chyba najlepszy miernik jakości jakiegoś tytułu — jeżeli inspiruje człowieka do pogłębienia wiedzy na dany temat po seansie. Z tym większym smutkiem przyjęłam najnowsze wieści dotyczące “Mindhuntera”.

Potencjalny trzeci sezon “Mindhuntera” został zawieszony na czas nieokreślony, a główni członkowie obsady Jonathan Groff, Holt McCallany i Anna Torv zostali zwolnieni z obowiązujących ich dotąd kontraktów. Wszystko z powodu aktywności Davida Finchera, który skupia się aktualnie na innych projektach. “Mindhunter” nie został jednak zdjęty, lecz jedynie (przynajmniej na ten moment) przesunięty w czasie. W wywiadzie dla TVLine przedstawiciel Netflixa powiedział:

David is focused on directing his first Netflix film “Mank” and on producing the second season of “Love, Death and Robots”. He may revisit “Mindhunter” again in the future, but in the meantime felt it wasn’t fair to the actors to hold them from seeking other work while he was exploring new work of his own.

Bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków thriller psychologiczny Finchera skupia się na historii dwóch agentów FBI (Groff i McCallany) i psycholożki (Torv) pracujących w wydziale behawioralnym Biura. Trio przesłuchuje seryjnych morderców, aby lepiej zrozumieć ich motywacje i rozwiązać trwające sprawy (a przynajmniej na to mają nadzieję). Serial bazuje na prawdziwej historii, jakkolwiek daleko mu do dokumentu.

Sezon 2, który składa się z ośmiu odcinków i miał swoją premierę w sierpniu, koncentrował się na morderstwach dzieci w Atlancie w latach 1979-81, za które odpowiedzialny był afroamerykański seryjny morderca Wayne Williams. Ostatecznie został on skazany na karę dożywotniego więzienia za zabicie dwóch dorosłych mężczyzn. Williamsa nie sądzono nigdy za żadne z morderstw na dzieciach, pomimo że był podejrzewany o udział w 23 z nich.

Jeżeli jeszcze nie oglądaliście “Mindhuntera”, koniecznie nadróbcie. Chociaż może nie spieszcie się z tym za bardzo, bo będzie Wam przykro, że 3. sezon pojawi się (jeżeli w ogóle) dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Źródło: tvline.com

Wieści z Rozładowani.pl