Themeforest, należące do grupy Envato Market, co miesiąc umożliwia pobranie 3 płatnych motywów do WordPressa całkowicie za darmo. W tym miesiącu możecie zdobyć 2 motywy dla bloga i 1 dla strony biznesowej.

W lipcu Themeforest zaoferowało użytkownikom 2 motywy typowo blogowe oraz 1 przewidziany dla stron biznesowych. Sumując ich wartość, możemy zaoszczędzić 135$, czyli ok. 534 zł. Żal nie skorzystać, nawet jeśli nie wykorzystamy tych motywów od razu. 

Motyw Mara

Pierwsza propozycja to motyw Mara. Autorzy zapewniają, że świetnie się sprawdzi wszędzie tam, gdzie opowiada się historię za pomocą fotografii, np. na blogu podróżniczym. Motyw oferuje 7 układów strony głównej z wpisami. Przeglądając demo, możemy zauważyć, że faktycznie, zdjęcia pojawiają się wszędzie, nawet w tle strony. Wykorzystując czarne tło, wyraźnie zaznaczono granice, gdzie zaczynają i kończą się menu oraz footer. Menu oprócz czarnego tła (w wersji demo), jest “przyklejone” do górnej krawędzi przeglądarki. Autorzy podają, że motyw jest w pełni resposnywny, wykorzystuje Google Fonts, a także jest zoptymalizowany pod SEO. 

Pobierz za darmo motyw Mara. 

mara

Motyw Impose Blog

Druga propozycja to Impose Blog. Motyw charakteryzuje się wszędobylską bielą, począwszy od menu, poprzez sekcję z wpisami, na footerze kończąc. Impose Blog oferuje użytkownikom aż 11 szablonów strony głównej, 3 style prezentacji, a także 3 opcje wyświetlania headera. Myślę, że spora część blogerów znajdzie tu coś dla siebie. Motyw jest bardzo estetyczny. Świetnie wyglądają wpisy wzbogacone o zdjęcia w treści. Myślę, że rewelacyjnie nada się na bloga nastawionego typowo na treść, ale też na bloga lifestylowego. Korzystałem przez długi czas z innego motywu tego autora i byłem bardzo zadowolony z jakości wykonania i możliwości personalizacji. 

Pobierz za darmo motyw Impose Blog. 

impose blog

Motyw Vispa

Trzeci motyw to Vispa. Autorzy przekonują, że przeznaczony jest na landing page, a także biznesowe i prywatne blogi. Do budowy stron Vispa wykorzystuje page builder Unyson. Motyw wspiera tworzenie stron kilkujęzycznych za pośrednictwem WPML, a także obsługę formularzy z Contact Form 7 oraz zapisów na newsletter z Mailchimp. Ponadto autorzy podają, że Vispa ma sporo możliwości personalizacji. 

Pobierz za darmo motyw Vispa.

vispa

Dzięki Themeforest możecie mieć za darmo powyższe motywy. Należy pamiętać, że nabywając je w taki sposób, nie otrzymacie wsparcia autorów, a także nie będzie dostępna ich aktualizacja. Ale za darmo myślę, że warto skorzystać.

Źródło: Themeforest


Posłuchaj nas!