Zoom zaprezentował pierwsze urządzenie dedykowane do wideokonferencji, czyli Zoom for home. All-in-one ma 27 cali i już jest dostępny w przedsprzedaży. 

Jeśli jest ktoś, kto wygrywa na pandemii koronawirusa, to niewątpliwie są to aplikacje do wideokonferencji, takie jak Google Meet, Microsoft Teams, a przede wszystkim Zoom. Usługa Zoom stała się popularna z uwagi na przejście na pracę zdalną, w której trakcie niezbędne okazały się wideokonferencje. Spotkanie z członkami zespołu? Nie ma problemu, widzimy się na Zoom. Spotkanie z przełożonymi? Tak samo. Rozmowa o pracę? Też online. Wykorzystanie wideokonferencji do wszelkich możliwych spotkań zawodowych nie mogło przynieść jedynie popularności takich usług. Zoom idzie o krok dalej. Chce przenieść wideokonferencje na wyższy poziom. Pomóc w tym ma urządzenie Zoom for home – DTEN ME.

R E K L A M A

zoom for home on table

Zoom for home – DTEN ME

Zoom for home – DTEN ME to dedykowane urządzenie do przeprowadzania wideokonferencji. Nie jest czymś małym. To All-in-one o przekątnej ekranu 27 cali. Wyposażony jest w 3 wbudowane kamery wideo, 8 mikrofonów oraz dotykowy wyświetlacz. Za jego pośrednictwem przeprowadzimy wideokonferencję, rozmowę telefoniczną, udostępnimy treści, a także skorzystamy z interaktywnej tablicy. Urządzenie jest gotowe do pracy po wyciągnięciu z pudełka, wystarczy zalogować się na konto w usłudze Zoom. Producent zapewnia, że Zoom for Home jest kompatybilny z innymi urządzeniami Zoom Rooms, a może być wykorzystany również jako drugi monitor. 

zoom for home stand

Dostępność

Rolą Zoom for home jest umożliwienie użytkownikom w prosty sposób rozpoczynania spotkań, dołączanie do nich, a także udostępnianie w trakcie nich treści. Urządzenie synchronizuje się z kalendarzem użytkownika. Korzystać z Zoom for home mogą użytkownicy kont firmowych, a także podstawowych. Wpływa to także na zarządzanie samym urządzeniem. W przypadku kont firmowych część ustawień i opcji może być konfigurowana przez dział IT, który może je modyfikować zdalnie. Właściciele kont prywatnych, sami zarządzają wszystkimi ustawieniami. 

Cena

Zoom for home – DTEN ME jest dostępny w przedsprzedaży, a w sierpniu ma być wysyłany do klientów na terenie Stanów Zjednoczonych. Urządzenie zostało wycenione na 599$. 

Źródło: Zoom