2019 będzie rokiem bez Essential Phone, ale to nie jest ich ostatnie słowo

2019 będzie rokiem bez Essential Phone, ale to nie jest ich ostatnie słowo

Opublikowano 3.01.2019 16:26 -


Essential Phone miał być kolejną nietuzinkową marką jak OnePlus. W założeniu miały to być zaawansowane urządzenia wyprzedzające konkurencje. Dodatkowo dedykowane raczej osobom poszukującym urządzeń wyjątkowych. Coś jednak poszło nie tak i Google kończy projekt Essential Phone.

Essential Phone, dzieło „ojca Androida” Andy'ego Rubina wydawał się produktem szalonym w momencie jego prezentacji, bo kiedy wszyscy szaleli na punkcie notcha, oni postawili na pierwowzór water drop notch. Cały projekt zdawał się mieć niezrealizowany potencjał, co już się nie zmieni. Firma ogłosiła (za pośrednictwem 9to5Google), że rezygnuje z oferowania urządzenia.

Słaby start

Wydawało się to bardzo mało prawdopodobne, aby Essential kiedykolwiek wypuścił drugą generację urządzenia. Początkowa sprzedaż była bardzo marna, a sam produkt posiadał wiele wad wieku dziecięcego. W tym samym okresie miały miejsce pozwy o naruszenie danych użytkowników oraz bardziej personalny, o molestowanie seksualne, wycelowane w prezesa Andy Rubin. Był to bardzo pechowy start nowej marki.

Nawet jeśli Essential otrzymał wiele ciosów z zewnątrz, bronił się szybkimi i częstymi aktualizacjami. Jest to zatem identyczny model promocji urządzenia, co początki One Plus. Dzięki właśnie tej pracy firma nadal się utrzymuje na rynku. Choć u nas jest to raczej ciężko dostępna ciekawostka, to globalnie zawsze znajduje się na podium najszybszych aktualizacji.

Pod koniec produkcji można było nabyć urządzenie za stosunkowo niewielkie pieniądze. Teraz niestety cały nakład się wyprzedał, więc jeżeli ktoś naprawdę pragnie się wyróżnić z tłumu, pozostaje jedynie rynek wtórny.

To nie koniec!

Niech nieliczni fani nie płaczą, bo może być to jedynie nieznanej długości przerwa. W ramach tego samego oświadczenia firma potwierdza, że oficjalnie pracuje nad drugim „produktem mobilnym”. I choć brzmi to tajemniczo, mówi się o niewielkim telefonie wykorzystującym sztuczną inteligencję. Po części potwierdził to rzecznik prasowy Essential, który w wypowiedzi używał słowa „telefon”.

Essential oczywiście nie zostawia swojej niewielkiej grupki fanów i nadal będzie dostarczać szybkie aktualizacje, nawet teraz, gdy produkcja została przerwana.

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja z rozumieniem optymalizacji tekstów pod SEO [Zobacz]