18 serwisów pełnych darmowych zdjęć i Mockupów na Twoją stronę WWW

18 serwisów pełnych darmowych zdjęć i Mockupów na Twoją stronę WWW

Opublikowano 25.08.2016 8:28 - 6


Proces projektowania witryny WWW nie należy do prostych, a często osoby prywatne chcące posiadać własną witrynę www nie mają możliwości zaczerpnięcia porad Web Designera, który zaprojektowałby lub chociaż podpowiedział co powinno znaleźć się na stronie.

Na stronie WWW niezwykle ważne są elementy graficzne takie jak zdjęcia, a w tym przypadku już zdecydowanie mała garstka osób posiada odpowiedni sprzęt i umiejętności do wykonania zdjęć wysokiej jakości, które nadawałyby się do publikacji na ich stronie.

Lista darmowych stocków

Kolejną przeszkodą są Prawa Autorskie zdjęć znajdujących się w Internecie, zgodnie z prawem nie mamy uprawnień do wykorzystywania grafik znajdujących się w Internecie. Powstaje więc pytanie skąd wziąć odpowiednią grafikę na własną stronę, aby wszystko było w pełni legalne.

Istnieją serwisy oferujące sprzedaż zdjęć wykonanych przez profesjonalistów, w dowolnej tematyce, odpowiadającej właśnie naszemu zapotrzebowaniu w danej chwili. Oto kilka z nich:

Kupując licencję na wybrane przez nas zdjęcie (lub komplet, zależnie od oferty firmy) mamy pełne prawa autorskie do umieszczenia owej grafiki na naszej stronie internetowej.

Natomiast co zrobić gdy nasz budżet jest mocno ograniczony i fundusze ledwo wystarczą na hosting i domenę (lub nawet na to nie)? Istnieją także serwisy oferujące „Stockowe” zdjęcia całkowicie za darmo, które możemy wykorzystać na naszej witrynie, niestety nie znajdziemy w nich różnych bardziej zaawansowanych tematyk.

Postanowiłem zebrać najpopularniejsze witryny z darmowymi stockowymi zdjęciami oraz mockupami do jednego artykułu.

Oto strony oferujących takie zdjęcia:

No dobrze, a widzieliście kiedyś na stronie zdjęcie w na którym umieszczone było logo producenta, bądź ekran komputera z ofertą danej firmy? Jeżeli tak, to musicie wiedzieć, że to nie było koniecznie zdjęcie wykonywane przez daną firmę. Istnieją bowiem pliki PSD zwane Mockupami, gdzie prosta podmiana warstwy pozwala na osiągnięcie świetnego efektu spersonalizowanego zdjęcia, bądź przedstawienia oferty w nietypowy sposób. Jak pewnie się domyślacie tutaj również mamy do wyboru zarówno płatne jak i darmowe mockupy oto kilka z nich:

Oraz totalny hit, prezentowany już nie raz na naszej stronie – http://allthefreestock.com/. Gdzie znajdziemy grafiki, mockupy, video, muzykę całkowicie za darmo!

Przy reszcie stron z grafikami czy mockupami pomoże z chęcią wyszukiwarka Google ;)

Wieści z Rozładowani.pl