18 Narzędzi, które powinien znać każdy Instagramowicz

18 Narzędzi, które powinien znać każdy Instagramowicz

Opublikowano 19.09.2018 11:16 -


Instagram jest jedną z najszybciej rozwijających się platform społecznościowych — nie tylko pod względem liczby nowych użytkowników, ale także mnogości funkcji, które co rusz udostępniane są korzystającym z aplikacji. Wielu użytkowników, chcąc, by ich profile były atrakcyjne i przyciągały uwagę innych, używa tzw. aplikacji trzecich, wzbogacających podstawowe funkcje Instagrama. Na jakie warto zwrócić uwagę?

Instagram skradł moje serce już jakiś czas temu (a dokładnie kilka lat temu — bodajże niedługo po tym, jak został udostępniony użytkownikom Androida). Swój profil wykorzystuję głównie jako cyfrowy odpowiednik pamiętnika, udostępniając na nim kadry uwieczniające chwile, o których chciałbym pamiętać w przyszłości. Ostatnio testuję jednak „biznesową stronę” aplikacji, przemycając coraz więcej treści związanych ze swoją pracą. Często spotykam się z pytaniem, czy poza samym Instagramem, wykorzystuję do prowadzenia konta inne aplikacje. O ile w przypadku profilu prywatnego są to głównie narzędzia do obróbki fotografii, o tyle w przypadku profili firmowych wykorzystuję aplikacje pozwalające mi na sprawniejsze zarządzanie komunikacją i budowanie zaangażowania społeczności.

Poniżej zamieszczam listę aplikacji, które polecam do codziennej pracy z Instagramem. Nie będę opisywał każdej z nich — często oferują one bowiem podobne funkcje, a ostateczny wybór jest raczej kwestią preferencji użytkownika, a nie decyzją podyktowaną przez jakąś superfunkcjonalność. Jeśli jesteście zainteresowani szczegółowym opisem, to każda nazwa jest jednocześnie odnośnikiem do sklepu Play/stron aplikacji, na których możecie sprawdzić, jak wygląda interfejs poszczególnych narzędzi.

A Wy? Z jakich narzędzi korzystacie na co dzień?

Wieści z Rozładowani.pl