142 darmowe e-Booki dla developerów!

142 darmowe e-Booki dla developerów!

Opublikowano 21.11.2016 12:35 - 1


Wpisów o darmowych e-bookach do nauki technologii front-endowej popełniłem już kilka. Tym razem coś w odmiennym stylu. Okazuje się bowiem, że Caio Ribeiro Pereira postanowił ukrócić poszukiwania książek do poszczególnych technologii. Zebrał on większość dostępnych za darmo e-Booków, posegregował je według opisywanych w nich technologii i udostępnił swój projekt na portalu github.

Raj dla developerów

Okazuje się bowiem, że w jego zbiorze znajdują się dokładnie 142 e-Booki, które zostały posegregowane w 34 kategoriach. Wiedzę developerską poszerza każdy, nie zależnie od poziomu zaawansowania. Dlatego też, pośród e-booków możemy znaleźć książki dedykowane zarówno początkującym, jak i zaawansowanym devom. Warto zaznaczyć, że nie są to tylko kategorie związane ze swiatem web developmentu. Oprócz książek traktujących o technologiach takich jak Javascript, React, Angular, Ember, Meteor, znajdziemy również pozycje związane z .net, java, django, ios czy androidem. Wchodząc na stronę, miałem wrażenie, jakby wszystkie dostępne za darmo e-booki zostały tam umieszczone, natomiast nie weryfikowałem tego.

Wyszukaj coś dla Siebie

Jeśli już zaciekawiłem Cie powyższym opisem, przejdź na stronę i wybierz interesującą Cie pozycję (Link na dole strony). W mojej opinii jest to jeden z najlepszych pomysłów, jakie w ostatnich czasach powstały. Nie musimy więcej przeszukiwać internetu w celu znalezienia odpowiedniej dla siebie książki, która będzie całkowicie darmowa. Wystarczy wejść na podaną stronę, wybrać interesującą nas technologię, przeczytać skrócony opis książki, pobrać ją i cieszyć się darmową porcją wiedzy. Najlepszym w projekcie wydaje się mnogość technologii oraz kierowanie książek do całego grona developerów. Serdecznie zachęcam do poszerzania swojej wiedzy, właśnie w ten sposób!

Klikaj Tutaj!

Autor: Radosław Bogusławski

Wieści z Rozładowani.pl