12% słuchanych przeze mnie utworów jest... to czysty Tropical House

12% słuchanych przeze mnie utworów jest… to czysty Tropical House

Opublikowano 12.07.2017 21:07 - 2


Brzmi niedorzecznie?

Zdaje się, że trochę przespałem moment, w którym to interesujące narzędzie pojawiło się w sieci. Nazwa jego to Spotify.me, a zadanie banalnie proste: pokazać kilka najciekawszych statystyk na podstawie Twojej aktywności na Spotify.

Serwis wygląda naprawdę zjawiskowo i przedstawia kilka ciekawych informacji, począwszy od tego jaka ilość Twoich ulubionych utworów muzycznych stanowią te, przy których można tańczyć czy jak wygląda średnie tempo.

Prócz tego możecie zobaczyć jak wyglądają Wasze godziny aktywności. Ta statystyka raczej nie jest spektakularna, bo pewno każdy z Was doskonale sobie z niej zdaje sprawę. Niemniej to co najbardziej przykuwa uwagę, to prezentacja kategorii muzycznych, z których słuchamy utworów najwięcej. Jako fan ciężkich brzmień, niegdyś z kostką i w glanach przyznam, że jestem przynajmniej zawiedziony. Oczywiście gust muzyczny nieco mi wyewoluował, ale absolutnie nie zgadzam się z liderem mojego zestawienia.

Te Housy brzmią nienajgorzej, ale uwierzcie mi, że nie miałem bladego pojęcia o istnieniu kategorii Tropical House. Odrzekłbym, zapytany cóż to takiego, to pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy, to zamknięty ośrodek wypoczynkowy, gdzieś na odludnej wyspie.

Jest jeszcze ulubiony artysta na podstawie ilości odtworzeń, ale generalnie brak zaskoczeń. Całość jednak podana w bardzo wytrwany sposób. No i śmiechów chichów nie zabrakło. Sami sprawdźcie Spotify.me, a ja mocno zastanawiam się czy nie zrobić konkursu dla najbardziej egzotycznej kategorii muzycznej, która Wam się pojawi. Podawajcie swoich faworytów ze screenami w komentarzach, to może i jakąś nagrodę załatwimy?

Wieści z Rozładowani.pl