11 generatorów CSSa. Bo ja nie umiem pisać, ale wiem gdzie zaglądnąć.

Opublikowano 5.10.2016 11:57 Aktualizacja: 5.10.2016 20:14 - 2


W szkole jak to w szkole, trzeba wykuć na pamięć program nauczania, razem z datami. Jeśli się to zmieniło od moich czasów niech mnie ktoś naprostuje ale szczerze wątpię :) Moja córka do szkoły jeszcze nie chodzi więc nie jestem na bieżąco ale wydaje mi się że w dzisiejszych czasach nie powinno się uczyć czegoś na pamięć ale uczyć się gdzie i jak co znaleźć. Taki typ wiedzy jest o wiele bardziej wartościowy.

Ostatnio gdy przeprowadzałem rozmowy rekrutacyjne okazało się ze jedno z pytań powodowało często zaskoczenie u kandydatów:
Jakie strony branżowe odwiedzasz jeśli chcesz się czegoś nauczyć/dowiedzieć/przypomnieć. Oczywiście nie chodziło mi o sprawdzanie tego czy znają dailweb ;) Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Jednak dla mnie jest jedna zła - nie wymienienie żadnej. Jeśli ktoś powiedział adres, którego nie znałem wystarczyło wklepać w googla i szybko zerknąć. Aby być dobrym nie trzeba wiedzieć wszystkiego, ale trzeba wiedzieć gdzie co sprawdzić.

W ten oto sposób publicznie przyznaje się że po setkach tysięcy napisanych linii kodu do dziś nie pamiętam dobrze jak pisze się wszystkie właściwości border-radius ponieważ używam generatora. Chciałbym się dzisiaj z wami podzielić kilkoma generatorami, z których korzystam w miarę często. Jeśli znacie jakieś inne przydatne - komentarze są do waszej dyspozycji. Z chęcią zapamiętam nowe adresy. Prawda jest przecież taka, że w naszej branży bez dostępu do internetu i tak nie pracujemy więc myślę, że korzystanie z takich stron jest w pełni dozwolone :) Takie CPDD - Copy Paste Driven Development

 1. border-radius.com - Tak, robimy sobie zaokrąglone rogi, szczególnie przydatne jeśli nie chcemy aby wszystkie były takie same :)
 2. flexyboxes - Świetna piaskownica dla flexboxa, wyklikamy sobie wszystko i od razu zobaczymy efekt. dobre do nauki
 3. cssmatic - Zbiór kilku przydatnych generatorów, cieni, gradientów etc
 4. css3generator - cssmatic na sterydach, jeszcze więcej w jednym miejscu i do tego ładniejsze
 5. triangle generator - nazwa mówi sama za siebie :)
 6. layerstyles - generator przypominający dodawanie efektów na warstwie w starszym photoshopie
 7. button generator - kiedyś tego używałem, teraz wszystko jest płaskie więc jest łatwiej :)
 8. Base64 - generator który z dowolnego obrazka wypluje nam base64 - świetne jak optymalizujemy wydajność naszego frontu
 9. cubic-bezier.com - generujemy sobie efekt przejścia
 10. patternify - generator wzoru w Base64
 11. cssanimate - świetny generator animacji opartych o keyframe

Jeśli swoją wiedzę oprzesz tylko o generatory nie wróżę Ci świetlanej kariery. Jeśli jednak korzystasz z nich świadomie i wiesz co dzieje się dlaczego to śmiało, klikaj w linki :-)

Wiem, czego nie wiem, wtedy idę do sprawdzonych generatorów.

Wieści z Rozładowani.pl