10 sposobów dzięki którym staniesz się jeszcze bardziej produktywny

10 sposobów dzięki którym staniesz się jeszcze bardziej produktywny

Opublikowano 7.09.2015 10:53 -


Rekrutacja dna DailyWeb trwa w najlepsze. Póki co mamy sprawdzonego kandydata na naszego korespondenta. Jest nim Mariusz Lewandowski, którego powinniście już znać, gdyż popełnił kilka tekstów o Snapchacie. Dzisiaj bardziej kreatywnie, czyli kilka sposób na to, by stać się jeszcze bardziej kreatywnym.

W czasach, gdy pracuje się 25 godzin na dobę przez 8 dni w tygodniu, projekt goni projekt, a w firmie szykuje się redukcja etatów, bardzo często zadajemy sobie tytułowe pytanie – jak być bardziej produktywnym?

Z pomocą przychodzi nam Dan Benoni, CEO Officevibe, firmy zajmującej się między innymi badaniem zaangażowania pracowników. Według niego, wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, a staniemy się bardziej wydajni, przez co polepszymy komfort naszego życia. Oto one:

#1 Nie bierz nadgodzin

Badania pokazują, że jeżeli zmniejszymy dzienną liczbę pracy z 10 na 8 oraz będziemy pracowali 5 zamiast 6 dni w tygodniu, będziemy bardziej produktywni.

#2 Nie bądź wielozadaniowy

Jeśli próbujemy połączyć wiele zadań w jedno, każde z nich wykonujemy wolniej i o wiele częściej popełniamy błędy, niż w przypadku wykonywania tych zadań oddzielnie, w różnych odstępach czasowych.

#3 Zadbaj o światło naturalne

Brzmi jak frazes wygłaszany wielokrotnie na szkoleniach BHP? Jednak to prawda! Osoby, które pracują w pobliżu okna są mniej narażone na sezonowe zaburzenia efektywności i rzadziej chorują, przez co ich absencja w pracy jest mniejsza.

#4 Naucz się mówić NIE

Zamiast wykonywać więcej zadań, które często może wykonać inna osoba, powinniśmy skupić się jedynie na tych, na których wyniku zależy nam najbardziej. W końcu od czego są stażyści ;-)

#5 Nie bądź perfekcjonistą

Ale… ale jak to? W dzisiejszych czasach nie być perfekcjonistą? Według badań istnieje związek między chęcią bycia perfekcjonistą, a spadkiem wydajności. Od dziś zapomnij więc o swojej chęci bycia najlepszym.

#6 Znajdź czas dla myślenia

Chwila przerwy w pracy – najlepiej spędzona na łonie natury – pomaga mózgowi zebrać więcej informacji, zwiększyć kreatywność i poprawić trwałą pamięć.

#7 Idź na spacer

Rada łącząca się z poprzednią – spacer pomaga spojrzeć na problem z innej perspektywy, przyczynia się do wzrostu kreatywności.

#8 Zdrzemnij się

Króka drzemka w trakcie dnia sprawi, że poczujesz się lepiej i – często – znajdziesz inne rozwiązanie problemu, nad którym obecnie pracujesz.

#9 Pracuj w fazach

90 minut pracy i 20 minut odpoczynku – taki tryb pracy pozwoli nam się lepiej skupić i – wbrew pozorom – zwiększa naszą energię

I rada ode mnie – jako od osoby studiującej 2 kierunki i realizującej kilka projektów jednocześnie:

#10 Dobrze zorganizuj swój czas

O organizacji czasu za pomocą urządzeń mobilnych będę pisał niebawem. Nie zapomnij więc zajrzeć na DW!

Próbowaliście kiedyś stosować któryś z powyższych sposobów? Czy w dzisiejszych czasach są one możliwe do realizacji? Może warto ten tekst pokazać Waszemu pracodawcy? Być może on też chciałby być bardziej produktywny? ;-)

Wieści z Rozładowani.pl