10 najlepszych cytatów Zuckerberga

10 najlepszych cytatów Zuckerberga

Opublikowano 22.04.2015 10:29 - 5


Gwoli ścisłości. Mark Zuckerberg to twórca i obecny CEO Facebooka – największego i najpopularniejszego serwisu społecznościowego wszech czasów. Można się z niego nabijać, ale przedsiębiorczości mu nie odmówisz. Magazyn Time umieścił go w setce najbardziej wpływowych ludzi świata, a Mark obecnie posiada majątek w wysokości ponad 34 miliardów dolarów. Nie zniżę się do poziomu, gdzie rzuciłbym żartem typu: “co z tego, przecież nadal jest rudy”. Skupmy się na jego 10 najciekawszych, moim zdaniem, wypowiedziach. Wypowiedziach, które być może do czegoś Cię zainspirują, bo jeśli chodzi o pranie mózgu i szeroko pojęte biznesy – Mark jest kuty na cztery nogi.

Słowne złoto Zuckerberga

“W świecie zmieniającym się naprawdę szybko, jedyną strategią, która jest skazana na porażkę jest niepodejmowanie ryzyka.”
Y Combinator’s Startup School w Palo Alto (2011)

“Pytaniem nie jest ‘Co chcemy wiedzieć o ludziach?’, a raczej ‘Co ludzie chcą powiedzieć o sobie?'”
Wywiad z Charlie Rose (2011)

Wyrwane nieco z kontekstu, dlatego odsyłam do pełnego wywiadu. Cytat ten jednak obrazuje doskonale zachowanie ludzi. Z jednej strony narzekamy na brak prywatności i ciągłe zmiany w umowie świadczenia usług “fejsbukowych”, jednocześnie jednak dzieląc się zdjęciami naszych, jeszcze ciepłych i wilgotnych, świeżo narodzonych dzieci, bo taka moda. Facebook nie musi nas szpiegować czy wyciągać informacji, bo podajemy mu je na tacy.

mz2

“Dosłownie napisałem facebooka w moim pokoju w akadomiku i stamtąd go też odpaliłem. Wynająłem serwer za 85 dolarów miesięcznie i opłacałem go z reklam umieszczonych na stronie. Od tamtej pory non stop opłacamy serwery z reklam zamieszczonych na serwisie.”
Wywiad z Charlie Rose (2011)

“Wiewiórka umierająca w Twoim ogródku może być dla Ciebie ważniejsza w tej chwili niż ludzie ginący w Afryce.”
Przemówienie do pracowników Facebooka

“Działaj szybko i niszcz rzeczy. Dopóki nie niszczysz nic po drodze, nie rośniesz/działasz w wystarczająco szybkim tempie.”
Wywiad z Henrym Blodget z The Business Insider

“To lekka perwersja, ale osobiście wolałbym być w kręgu, gdzie ludzie nas nie doceniają. Daje to nam motywację by wyjść do ludzi i robić wielkie kroki/posunięcia, które fascynują i zadziwiają tłumy.”
Wywiad na konferencji Tech Crunch Disrupt w San Francisco (2012)/Forbes

“Ludzie mogą być naprawdę inteligentni albo mieć umiejętności, które są ‘w punkt’ w danej sytuacji/pracy, ale jeżeli nie wierzą w swoje umiejętności, nie będą w stanie dać z siebie 100%.”
Uniwersytet w Stanford (2005)

“Ludzi nie interesuje co ktoś o Tobie powie w jakimś filmie, albo nawet co Ty mówisz, racja? Interesuje ich co tworzysz/budujesz.”
Wywiad z Diane Sawyer (2010)

mz3

“W dolinie krzemowej doświadczasz tego uczucia, że musisz tam być. Z tymże nie jest to jedyne miejsce na ziemi do prowadzenia biznesu. Gdybym zaczynał teraz, zostałbym w Bostonie. Dolina krzemowa zbyt mocno skupia się na celach krótkoterminowych, a to mnie irytuje.”
Y Combinator’s Startup School w Palo Alto (2011)

“Pytanie, które zadaję sobie niemalże codziennie to ‘Czy robię właśnie najważniejszą rzecz jaką mógłbym robić?’ (…) Dopóki nie poczuję, że pracuję nad najważniejszym problemem, który mogę rozwiązać, nie będę czuć się dobrze z tym jak spędzam dzień.”
Z biografii: “Mark Zuckerberg: Facebook Creator”

Dobrze gada?

Muszę przyznać, że lubię go słuchać. Pomimo tego, że chodzi w jednej parze jeansów i dziwnych, sportowych adidasach rodem z lat dziewięćdziesiątych to mądrze prawi. Z jego wypowiedzi można spokojnie wywnioskować, że sukces facebooka to na pewno nie dzieło przypadku, czy zasługa wynajętego przez bogatego ojca sztabu profesjonalistów. Mark z pewnością nie jest typowym, polskim prezesem, który widnieje w zarządzie tylko po to, by tam widnieć.

Autor: Bartosz Andrzejewski

Wieści z Rozładowani.pl