1$ za każdą godzinę spędzoną na Facebooku

1$ za każdą godzinę spędzoną na Facebooku

Opublikowano 27.04.2015 9:20 -


Facebooki, Twittery czy inne Instagramy, to doskonałe miejsca aktywności społeczności internetowej. Mało kto wyobraża sobie życia bez podglądania znajomych przez komputer. Żyjemy w czasach wygody i możliwości technologicznych, więc w zasadzie dlaczego z nich nie korzystać? To oczywiście nigdy nie zastąpi relacji twarzą w twarz, ale o tym z pewnością wiecie. Po tej partii komunałów, czas na jeszcze jeden. Najpopularniejszy reprezentant ze wspomnianej trójki to zdecydowanie Facebook, który pożera masę czasu na, umówmy się mało kreatywnym klikaniu. To też chyba żadna nowość?

Dla pracodawcy, portal Zuckerbera to z pewnością zmora. Odciąga uwagę, powodując spadek wydajności pracownika. Szczęście, że chyba przestali z nim walczyć, bo taka walka była bezcelowa. Słyszałem jednak o nieco bardziej kreatywnym podejściu w uświadamianiu pracownika o tym ile czasu potrafi zmarnować. U jednego moich kolegów, pracodawca co miesiąc ogłaszał ranking osób, które najwięcej czasu spędziły na Facebooku, tym samym wysuwając ich na piedestał nieróbstwa. Oczywiście taka walka sprawdziła się, gdyż każdy ze stoperem w ręku uruchamiał wspomniany portal społecznościowy, tak by jego nazwisko w owianym złą sławą rankingu – nie pojawiło się.

Jeśli jednak chcecie sami na własną rękę sprawdzić, jak to jest z tym Facebookiem i ile czasu na niego tracicie, to mam coś dla Was. Narzędzie nosi nazwę Timewaste Timer, a jego zadanie jest dość proste. Pierwsze co przychodzi na myśl, to wielki licznik, który sprawdza ile czasu spędziłeś na fejsbuku. Otóż nie, twórcy wspomnianego narzędzia poszli o krok dalej. By bardziej uzmysłowić użytkownikowi jak wiele czasu traci i że kryją się za tym realne pieniądze, podeszli do sprawy nieco inaczej, bardziej radykalnie. Całość operacji rozpoczyna się od przelania na ich konto 20$. Następnie musisz zainstalować plugin do przeglądarki (aktualnie tylko Chrome), który będzie mierzył Twoją aktywność. Teraz clue: za każdą godzinę spędzoną na Facebooku, Timewaste Timer będzie zabierał Ci z depozytu 1$. Na koniec możesz zdecydować czy chcesz pieniądze z powrotem czy wolisz wesprzeć twórców narzędzia.

Kreatywne? Przynajmniej pomysłowe. W końcu pozwala człowiekowi uzmysłowić na wartościach realnych (pieniądze) co to znaczy strata czasu i jak wielką skalę może przybrać. Oczywiście zakładam, że nie zrujnujecie własnego budżetu, ale jestem przekonany, że kiedy zniknie pierwszy dolar z Waszego depozytu, będziecie zdziwieni, że nastąpiło to tak szybko.

Wieści z Rozładowani.pl