1 listopada Microsoft kończy obsługę Skype 7.0

1 listopada Microsoft kończy obsługę Skype 7.0

Opublikowano 2.10.2018 9:05 Aktualizacja: 2.10.2018 10:09 -


Microsoft planuje zaprzestać obsługi wersji Skype 7.0 już 1 listopada (ciekawy wybór daty, co nie?). Wersje na telefony komórkowe oraz tablety zostaną wyłączone nieco później, bo 15 listopada. Firma ogłosiła informację o planowanych zmianach na swoim blogu.

W ubiegłym roku Microsoft wprowadził wiele zmian i przeprojektował Skype tak, by przypominał nieco Snapchata. Była to próba przekształcenia podstawowego produktu do przesyłania wiadomości w coś, co być mogłoby potencjalnie okazać się bardziej atrakcyjne dla młodszych użytkowników. Decyzja wydawała się dość kontrowersyjna, bo ignorowała potrzeby osób starszych i profesjonalistów związanych z biznesem, którzy stanowią większość użytkowników Skype’a.

W zeszłym miesiącu firma ogłosiła, że ​​będzie utrzymywać Skype 7.0 jeszcze przez pewien czas, jednak jednocześnie uruchomiła w wersji 8.0 wiele funkcji, których od dawna brakowało użytkownikom w przeprojektowanym Skype. Wygląda na to, że Microsoft jest już gotowy, by pożegnać się ze starym Skype’em, nawet jeśli oznacza to pewien przymus względem nieprzekonanych do zmian użytkowników. Trudno powiedzieć, jak długo Skype 7.0 będzie jeszcze działał po tym, jak firma przestanie go wspierać. Na blogu napisano, że stara wersja będzie użyteczna „a little while”.

Mimo wszystko wygląda jednak na to, że Microsoft wprowadził wystarczającą ilość zmian, by ułatwić przejście możliwie licznej grupie swoich użytkowników.

Wieści z Rozładowani.pl